Plzeň - Sokolov 2:0Fotbalisté Plzně vyhráli i pátý přípravný zápas

Fotbalisté Plzně vyhráli i pátý přípravný zápas na novou sezónu. Výběr trenéra Romana Pivarníka, který se stále musí obejít bez reprezentantů, v sobotu porazil druholigový Sokolov 2:0. O branky českého mistra se postarali Adam Čihák a Michael Krmenčík.

Plzeňský záložník Jan Kopic.

Plzeň, která se chystá na třetí předkolo Ligy mistrů, zatím nastoupila pouze proti celkům z nižších soutěží a rozdíl v kvalitě potvrdila i střelecky, když v dosavadních pěti odehraných duelech dala 41 branek. Krmenčík dnes navíc zaznamenal už sedmý gól v přípravě.

"I přes velkou únavu pracují hráči poctivě a měli zápas pod kontrolou. Viděl jsem v něm prvky, které chceme hrát," uvedl pro klubový web trenér Pivarník.

Daří se také Dukle, která porazila České Budějovice 6:0 a v přípravě ještě neinkasovala. Pražané, za které se proti Jihočechům dvakrát prosadili Néstor s Beauguelem, navázali na vítězství 7:0 nad Varnsdorfem a 3:0 nad dalším druholigovým celkem z Pardubic.

Také Jablonec zatím jen vítězí. Severočeši porazili slovenskou Podbrezovou 2:0 a vyhráli i čtvrtý přípravný zápas. Turnaj v Čelákovicích za účasti tří prvoligových celků a slovenského Prešova ovládla Slavia, která ve finále v souboji dvou účastníků kvalifikace Evropské ligy porazila Liberec 3:0

Přípravné fotbalové zápasy:
Plzeň - Sokolov 2:0 (1:0)
Branky: 34. Čihák, 72. Krmenčík.
Plzeň: Šiman - Řezník, Baránek, Čihák, Vukajlovič - Kopic, Kučera, Chrien, Vůch, Bakoš - Holenda. Trenér: Pivarník.
Dukla - České Budějovice 6:0 (2:0)
Branky: 10. a 21. Néstor, 76. a 81. Beauguel, 79. Manzia, 87. Čajič.
Dukla: Rada - Miloševič (60. Jurendič), Štetina, Smejkal (60. Bezpalec), Preisler (46. Juroška) - Považanec (60. Koval), Borek, Daniel Tetour (46. Čajič) - Néstor (46. Manzia), Beauguel, Vlček (60. Vopat). Trenér: Šilhavý.
Nieciecza - Karviná 3:1 (1:1)
Branky: 24. Gutkovskis, 88. Putivcev, 90. Guba - 45. Budínský.
Karviná: Pastornický - Janečka (46. Fiala), Toml (46. Hošek), Gurzeda, Eismann (46. Zelený) - Bagi (60. Cana) - Moravec (46. Juřena), Panák (46. Okleštěk), Budínský (46. Puchel), Duda - Jurčo (46. Urgela). Trenér: Weber.
Teplice - Varnsdorf 4:0 (1:0)
Branky: 48. a 87. Hora, 8. Červenka, 68. Táborský.
Teplice:
I. poločas: Chudý - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Ljevakovič, Kodeš - Štípek, Fillo, Nivaldo - Červenka.
II. poločas: Chudý - Dressler, Lüftner, Jeřábek, Krob - Soungole - Hora, Kukec, D. Richter, Štípek (61. Gregáň) - Červenka (61. Táborský). Trenér: Šmejkal.
Mladá Boleslav - Táborsko 5:2 (3:1)
Branky: 31. Chramosta, 40. Rada, 44. Fabián, 68. Klobása, 74. Přikryl - 25. vlastní Čmovš, 82. Kočí.
Ml. Boleslav:
I. poločas: Šeda - Kysela, Čmovš, Kúdela, Fleišman - Valenta, Rada - Vukadinovič, Magera, Fabián - Chramosta.
II. poločas: Vejmola - Pauschek, Vraštil, Hůlka, Keresteš - Houska, Takács - Přikryl, Vodháněl, Kalabiška - Klobása. Trenér: Jarolím.
Olomouc - Hradec Králové 2:1 (2:1)
Branky: 13. Plšek z pen., 24. Chorý - 41. P. Černý.
Hradec:
I. poločas: Lindr - Holeš, Chleboun, Nosek, Mareš - P. Černý, Schwarz - Vobejda, Zorvan, Súkenník - Pázler.
II. poločas: Ottmar - M. Černý, Plašil, Bederka, Mudra - Janoušek, Trubač - Malinský, Vlkanova, Shejbal - Žondra. Trenéři: Frimmel, Pilný.
Slovácko - Třinec 4:0 (2:0)
Branky: 27. vlastní Bernetka, 39. Hlúpik, 49. Kerbr, 76. Kalouda.
Slovácko:
I. poločas: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Hlúpik, Sadílek, Ťok, Diviš - Kerbr.
II. poločas: Heča - Reinberk, Rada, Břečka, Chýla - Daníček - Kerbr (60. Mareš), Havlík, Kalouda, Biolek - Beda. Trenér: Levý.
Jablonec - Podbrezová 2:0 (1:0)
Branky: 34. Wágner, 64. Kouřil.
Jablonec:
I. poločas: Hrubý - Nový, Pernica, Beneš, Hanousek - Hübschman - Jiráček, Trávník, Mehanovič, Hybš - Wágner.
II. poločas: Valeš - Rys, Kouřil, Lischka, Hybš - Štěpánek, M. Kubista, Jiráček (62. Díl), Hanousek - Doležal, Wágner (62. Masopust). Trenér: Frťala.
Přípravný turnaj v Žirovnici (Pelhřimovsko):
Jihlava - Znojmo 7:3 (4:2)
Branky: 1. Šamánek, 4. Urblík, 16. Harba, 22. Klíma, 41. Duba, 62. Nerad z pen., 74. Ikaunieks - 18. Holub, 40. Urbančok, 55. Ledecký.
Zlín - Znojmo 1:1 (1:0)
Branky: 18. Javůrek - 59. Jakubov.
Jihlava - Zlín 2:1 (1:1)
Branky: 11. Hronek, 51. Fulnek - 37. Bartolomeu.
Jihlava: Rakovan (24. Hanuš) - Záviška (64. Šamánek), Štěpánek, Rosa, Urdinov (70. Duba) - Šulek, Zoubele - Fulnek, Hronek, Batioja - Dvořák (41. Ikaunieks). Trenér: Hipp.
Zlín: Dostál - Pazdera, Hájek, Jugas, Hubáček - Vukadinovič, Hnaníček, Holík, Bartolomeu - Jordan, Poznar. Trenér: Páník.