Plzeň po penaltě Bartesky veze bod ze Slavie

Fotbalová liga má za sebou úvodní utkání 19. kola, ve kterém pražská Slavia remizovala s Plzní 1:1. Západočeši naposledy na půdě Slavie zvítězili naposledy v roce 1995, tentokrát ale jsou s bodem spokojení. Domácí poslal na Strahově do vedení bývalý hráč Plzně Pavel Fořt, z penalty vyrovnal Milan Barteska. V nastaveném čase zahodil penaltu slávista Lukáš Jarolím.

Lukáš Jarolím zahozenou penaltou v utkání proti Plzni svého otce Karla nepotěšil.

Slavia neprohrála v lize poosmé za sebou a dotáhla se v tabulce na druhé Teplice. Ty ale mají k dobru nedělní zápas s Mladou Boleslaví.

Slavia měla od úvodních minut navrch, obrana ligového nováčka ale zodpovědně bránila a do vyložené pozice domácí nepustila. V 10. minutě po centru Hubáčka hlavičkoval Fořt, míč skončil těsně vedle. Domácím chyběli dva hráči základní sestavy - Švento pro  problémy se zády a Hrdlička, který má zlomený prst.

Slavii mohl poslat do vedení kapitán Piták, v poslední chvíli mu ale po centru Krajčíka vypíchl míč obránce Procházka. Piták měl další šanci v 38. minutě, z dobré pozice ale míč netrefil podle svých představ. A do třetice zklamal Piták, když po centru z levé strany a hlavičce Fořta znovu z ideální pozice minul.

Střídání Plzni pomohlo

Plzeňský kouč Michálek do druhé půle posílil nepříliš nebezpečnou ofenzívu a místo Martina Knakala poslal do hry druhého útočníka Aleše Bednáře. Západočechům změna prospěla, domácí už neměli tak výraznou převahu jako v prvním poločase.

V 53. minutě po faulu na Limberského mohl poslat Plzeň do vedení Rada. Slavii zachránil brankář Vorel, který stačil střelu z těžkého úhlu vyrazit na tyč, od které se míč znovu odrazil do slávistického gólmana.

Úvodní gól zápasu ale vstřelili přeci jen domácí. V 58. minutě chyboval Václav Procházka, který nedůrazně odhlavičkoval po rohu domácích. Piták bleskově vrátil míč před branku a ex-plzeňský Pavel Fořt hlavou překonal gólmana Bičíka.

Barteska proměnil penaltu

Plzeň ale byla za odvážnější projev ve druhé půli odměněna gólem ve slávistické síti. Po faulu Jarolíma na Limberského proměnil pokutový kop Milan Barteska, přestože gólman Vorel si na míč sáhl. Téměř z dalšího útoku mohla Slavia znovu vést, ale po hlavičce Holeňáka skončil míč na tyči.

Rozhodnutí měl v nastaveném čase na noze Lukáš Jarolím, který kopal penaltu po faulu rady na Karla Pitáka. Slávistický záložník ale poslal míč nad branku Plzně.

Slavii se nepodařilo navázat na dobrý start do jarní části soutěže a výhry proti Jablonci a Olomouci. Po remíze s Plzní se sešívaní bodově dotáhli na druhéTeplice, ty ale mají k dispozici nedělní zápas s Mladou Boleslaví.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branky: 58. Fořt - 70. Barteska z penalty. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Ondo. ŽK: T. Rada, Pilař (Plzeň). Diváci: 1859.
Slavia: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Suchý, Hubáček (71. Gaúcho) - Piták, L. Jarolím, Holeňák, Janda - S. Vlček (79. Hercegfalvi), Fořt (86. Kalivoda). Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Bičík - Procházka, Rada, Zakopal, Smola - M. Knakal (46. Bednář), P. Vlček (62. Barteska), Pilař, Limberský - Vágner (74. Kousal), Fillo. Trenér: Michálek.