Dukla - Teplice 0:1Potočný otevřel ligový účet a Severočeši jeho zásluhou dobyli Julisku

46. Potočný 0 : 1

Severočeši v premiéře nového ročníku dobyli Julisku. Fotbalisté pražské Dukly na úvod první ligy doma podlehli Teplicím 0:1. V duelu dvou nových trenérů tak mladší Daniel Šmejkal trumfl zkušenějšího Jaroslava Šilhavého. Střelecký účet nové sezóny otevřel teplický útočník Roman Potočný.

Fotbalisté Teplic Roman Potočný (vlevo) a Tomáš Vondrášek oslavují jediný gól v utkání proti Dukle.

Domácí hned v ligové premiéře nasadili nové tváře Šimůnka, Kušníra, Podaného či Olayinku, hosté zase vytasili i Hrubého hostujícího ze Slavie. Severočeši také měli první šanci, jenže Potočný po rohovém kopu a vydařeném signálu v 9. minutě poslal svůj volej nad branku.

Pražané se pak chopili iniciativy a nový kapitán Šimůnek lehkou tečí donutil Grigara k prvnímu vážnému zákroku. Další novic Kušnír zase centrem oslovil Čajiče, jeho hlavička ovšem mířila nad. Nová ligová sezóna se rozjížděla hodně pozvolna, do přestávky už žádná další šance nepřišla.

Druhý poločas začal poutavěji. Hned v jeho první minutě Teplice otevřely střelecký účet celého ročníku. Konkrétně Potočný, který po akci Kukece a centru Urmy nedal hlavou na zadní tyči brankáři Hroššovi šanci.

Gol Duklu opařil. Jenom Štetinova hlavička mohla skončit vyrovnáním, jinak se domácí pachtili k brance soupeře hodně složitě. Před odkrytou brankou zaváhal Čajič, vydařenou Néstorovu střelu parádně lapil Grigar.

Víc už ze sebe Dukla nevymáčkla, sezónu tak zahájila nepříjemnou domácí ztrátou.

Fotbalová liga - 1. kolo:
Dukla Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vysloužil. ŽK: Krob (Tepl.). Diváci: 2508.
Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Čajič, Považanec (82. Smejkal), Hanousek (76. Koval) - Néstor, Beauguel, Olayinka (60. Tetour). Trenér Šilhavý.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob (27. Kukec) - Ljevakovič - Hora, Hrubý (67. Vachoušek), Kodeš, Urma (73. Dressler) - Potočný. Trenér Šmejkal.