Rubriky:

Fortuna liga

Rošády v sestavě vyústily ve vraždění libereckých neviňátek

1. srpna 2016 18:48 - Liberec

Rozladěný byl na nejvyšší mez. „Aby ne, když se druhá půle proměnila ve vraždění neviňátek,“ neskrýval rozčarování liberecký kouč Jindřich Trpišovský po debaklu, jehož byl v ligovém duelu dvou českých vyslanců do pohárové Evropy přímým aktérem. Vždyť jeho tým si odvezl z Mladé Boleslavi potupný tříbrankový příděl! "A to nemít v obraně Hovorku, mohli jsme jich klidně dostat i pět."

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Nejde jen o porážku, která mohla být nakonec ještě vyšší, ale o způsob, jakým jsme hráli," zazlíval svým svěřencům, že po rychle inkasovaném gólu už nebyli schopni soupeři vůbec vzdorovat.

Dost možná i proto, že v porovnání se slibným čtvrtečním pohárovým vystoupením v Rakousku proti Admiře Mödling sáhl do sestavy a udělal v ní hned šest změn. Rošáda se mu vymstila.

„Jenže my hrajeme odvetu třetího kola už ve středu, což dost dobře nechápu. Ve Vídni mohla klidně hrát Austria s Trnavou a hned po ní my s Admirou, v odvetě není možné, abychom nastoupili ve stejný den my i Mladá Boleslav, i když obě města jsou vzdálena padesát kilometrů," udivil Trpišovského verdikt řídící komise UEFA.

Proto složení mužstva obměnil, proto šest hráčů šetřil. „Nešlo jen o šetření sil, nechtěl jsem riskovat zranění či třeba jen drobné šrámy. Bylo by nepříjemné, kdyby někdo před odvetou s Admirou ze sestavy vypadl, protože středa je pro nás hodně důležitá. Chceme dotáhnout tažení za postupem do konce," vyrukoval kouč Severočechů se svým zásadním argumentem.

Promptně ale přidal i další.

„Navíc jsem dal příležitost hráčům, kteří mají pocit, že by měli v základní sestavě figurovat. Samozřejmě že se nesehranost na našem výkonu podepsala, podstatné však bylo, že mentalita mužstva nebyla v ligovém střetnutí dobrá. Ta se na naší prohře podepsala stejně, jako velmi dobrý výkon Mladé Boleslavi," měl jasno Trpišovský a netajil se přitom vírou, že ve středu vyrukuje k pohárové odvetě Evropské ligy jiný Liberec.

I internacionál Milan Baroš, který v Mladé Boleslavi nastoupil s kapitánskou páskou, ale na hřišti vydržel jen 67 minut, by měl k této proměně pomoci.

„Třicet minut to od něho byl velice dobrý výkon, neboť vpředu udržel spoustu míčů. Jenže je útočníkem a jako každý útočník je závislý na tom, jak hraje tým. A my hráli špatně, takže to měl hrozně těžké. Jeho výkon šel tudíž dolů, jako šel dolů výkon celého týmu," glosoval Trpišovský účinkování největší liberecké akvizice v ligové premiéře s Mladou Boleslaví. Nakonec Baroše vystřídal. „Nechtěl jsem riskovat, aby se snad nezranil a ve středu vypadl ze sestavy," opakoval, že středa představuje pro Liberec alfu a omegu celého podzimu.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..