Rubriky:

1. liga

Zápotočný: Ten nahoře nás odměnil gólem

12. března 2006 15:33

Kapitán fotbalistů Liberce Tomáš Zápotočný byl hrdinou duelu s Baníkem Ostrava. Ve třetí minutě nastaveného času prostřelil z přímého kopu zeď mezi Bystroňovýma nohama a sudí utkání za stavu 1:0 pro domácí ukončil. Vrozhovoru pro deník Právo mimojiné popsal svou vítěznou trefu a zadoufal, že se začnou prosazovat i spoluhráči v ofenzívě.

Jaké byly bezprostřední pocity po vstřelení branky, znamenající vítězství nad Baníkem?
Určitě štěstí, kterému jsme ale šli naproti. Ten nahoře nás odměnil gólem. Odehráli jsme dobrý zápas i pro oko diváka a rád jsem se na něj znovu podíval na videu.

Můžete popsat vítězný gól po dvakrát opakovaném trestném kopu v nastavení?
Poprvé jsem si postavil míč a Besta vyběhl ze zdi. Trefil jsem ho asi ze dvou metrů a on dostal žlutou. Byla to hráčova nedisciplinovanost, protože měl stát, dokud se nedotkneme balónu. Pak uviděl za stejný přestupek po druhé žluté i červenou kartu. Před druhou střelou jsem váhal, jestli mám kopat tvrdě na bránu. Řekl jsem Ivanu Hodúrovi, aby to zkusil technicky přes bránící hráče. Do třetice mi to pak vyšlo. Rozhodl jsem se pro ránu, i kdyby to mělo odnést ostravského hráče až do branky. Obránci se rozestoupili a prošlo to zdí.

Všiml jste si reakcí soupeře?
Při odchodu z hrací plochy jsem slyšel hostujícího gólmana Rašku, jak nadával na rozhodčí. Nevím, jaký k tomu měl důvod. Myslím, že pan Šedivý pískal velice dobře na obě strany.

Na podzim jste zajistil Liberci bod v Ostravě z penalty v nastaveném čase. Cítíte se jako kat Baníku?
Je pravda, že teď se mi ta branka z Bazalů vybavuje, ale nějaké souvislosti v tom nespatřuji. V každém duelu hrajeme na doraz a jak už jsem říkal, přeje nám i štěstí.

V sobotním zápase jste se nemohli dlouho prosadit. V čem vidíte příčinu?
V nezkušenosti našich útočníků. Určitě na tom budeme pracovat v tréninku. Klukům v tomto směru věřím. Proti Baníku jsem střelecky podržel tým já, minule můj parťák ze středu obrany Pavel Košťál. Je to paradoxní, že góly obstarávají stopeři. Doufám, že správný čas ofenzivních hráčů ještě přijde.

Jak vnímáte výrazný náskok v čele tabulky?
Ctím pokoru a respekt vůči soupeřům. Hovořit o titulu je předčasné, byť jsme udělali další důležitý krok. Ještě nás ale čeká deset zápasů, takže se soustředíme na ten nejbližší v Blšanech.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..