Plzeň vedla o tři góly, ale Teplice odvezly remízu

Během necelých pěti minut nastříleli fotbalisté Teplic na hřišti Plzně tři góly a v 20. kole si ze Štruncových sadů odvezli remízu 3:3. Nebývale dramatickému utkání nechybělo nic: diváci viděli šest branek, vyloučení, penaltu i dva neuznané góly.

První varování pro hostující obranu přišlo po akci Filla s Vágnerem. Tu ještě domácí nevyužili, ale před uplynutím první čtvrthodinky už to bylo 1:0, když se po hlavičce Pilaře z otočky Filo trefil. Za další čtyři minuty Pilař opět vybojoval míč, ten se přes Bednáře dostal ke zcela volnému Fillovi a jeho střela z hranice velkého čtverce skončila za brankářem Poštulkou - 2:0.

Tepličtí se z tohoto šoku vzpamatovávali téměř celý první poločas. "My jsme si špatným začátkem utkání velmi zkomplikovali situaci," řekl teplický trenér Vlastimil Mareček. Před třetím gólem je zachránil po obloučku Bartesky Poštulka a ve druhé půli zbrklost domácího Bednáře. Po více než hodině hry se přece jen domácí dočkali zásluhou Limberského.

Tato branka domácí celek tak ukolébala, že střídající Fenin s Džekem během jedné minuty snížili na rozdíl gólu a po faulu Filla Karel Rada z penalty ve 72. minutě vyrovnal. "Do prvního gólu hostů jsme hráli dobře i pohledně. Pak jsme ztratili koncentraci a moji svěřenci zapomněli, co mají hrát," řekl domácí trenér Zdeněk Michálek.

O další chvíli později sice Fillo dal čtvrtý domácí gól, ale rukou, takže po druhou žluté kartě jeho celek dohrával o deseti. Této situace se zalekli i Tepličtí, jejich závěrečný nápor se nedostavil a když v poslední minutě skórovali, stál Rilke v ofsajdu.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 3:3 (2:0)
Branky: 14. a 18. Fillo, 61. Limberský - 68. Fenin, 69. Džeko, 72. K. Rada z pen. Rozhodčí: Adam - Košec, Hojsík. ŽK: Vágner, T. Rada, Fillo, Barteska - Hunal, Kaufman, Rilke, Verbíř. ČK: 75. Fillo. Diváci: 3147.
Plzeň: Bičík - M. Knakal, T. Rada (75. P. Knakal), Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, Barteska, Limberský - Vágner (73. Kousal), Bednář (81. P. Šíma). Trenér: Michálek.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Tesařík - Doležal (46. Džeko), Benát, Sabou, Verbíř (89. Klein) - Rilke, Kroupa (64. Fenin). Trenér: Mareček.