Dukla porazila hladce Votroky, Slavia v Jihlavě remizovala díky gólu z ofsajdu

Dva nedělní duely uzevřely program 3. kola fotbalové ePojisteni.cz ligy. Dukla svůj druhý domácí zápas zvládla, neboť porazila Hradec Králové 3:0 a připsala si na konto první výhru v soutěži. Slavia ve večerním utkání jen remizovala 1:1, když vyrovnala gólem z ofsajdu. Poté odmítla výhru, neboť Bílek neproměnil vymyšlenou penaltu.

Zleva Michael Rabušic z Jihlavy a Michal Frydrych ze Slavie.

Do nedělního utkání na Julisce vstoupili Šilhavého svěřenci výborně a už po šesti minutách se ujali zásluhou hlavičkujícího Smejkala vedení. Celý první poločas pak měli navrch, druhou branku však nepřidali.

Votroci se probrali až po hodině hry, kdy zvýšili aktivitu a pokoušeli se o vyrovnání. Ovšem ani Martan, ani Mareš nepochodili, naopak Néstor z penalty nařízené po faulu na Kovala přidal druhou branku domácích. A když střídající Preisler po dvou minutách na hřišti zasadil hostům třetí úder, bylo utkání rozhodnuto definitivně.

Dukla si zaslouženě připsala na konto první vítězství v novém ligovém ročníku.

Slavia v Jihlavě jen remizovala

Slavii začátek zápasu na hřišti Vysočiny, která nastoupila už s Rabušicem, nevyšel. Souček chyboval a Ikaunieks toho využil. Prostřelil Pavlenku v bráně Pražanů a domácí šli do vedení, které drželi celý první poločas. Mohli hrát ze zabezpečené obrany na rychlé brejky, což byla taktika, se kterou si Uhrinův tým nevěděl rady.

Šest minut po přestávce však přesto dokázal vyrovnat, i když Van Kessel dával gól z ofsajdu. Po hodině hry mohla Slavia dokonce skóre otočit po vymyšlené penaltě. Škoda fauloval jihlavského Rosu, skácel se k zemi, ale sudí Jílek překvapivě nařídil pokutový kop. Bílek však při exekuci selhal, neboť Hanuš směr jeho střely vystihl a míč vyrazil.

Pražené se pak hnali za výhrou, ale když v nastaveném čase trefil Van Kessel jen tyč, museli se smířit s remízou.