Zlín nachytal mistra, Plzeň nemá formu a doma senzačně vybouchla

Už je to jisté, obhájce titulu nemá na startu sezóny formu. Fotbalisté Plzně ve 4. kole ePojisteni.cz ligy totálně vybouchli a doma prohráli se Zlínem 0:2. Ševci tak minimálně do neděle vedou tabulku! Nováček z Karviné porazil Duklu 2:1, Hradec Králové zdolal 1:0 Jihlavou a také Slovácko mělo doma nad Bohemians navrch (2:0).

Zklamaný plzeňský obránce Jan Baránek během utkání se Zlínem.

Plzeň ještě nevzdává bitvu o Ligu mistrů, v úterý ji čeká domácí odveta s Ludogorcem, jemuž v prvním duelu podlehla 0:2. Nejdřív se však Viktoria musela vypořádat se Zlínem, s nímž vyhrála poslední tři vzájemné ligové zápasy při skóre 11:3.

Svůj úkol absolutně nezvládla, Ševci poprvé v české lize dokázali na půdě Viktorie zvítězit. A měli ještě víc šancí než na výhru 2:0...

Svá nejlepší hráčská léta strávil v Ďolíčku, kde v roce 1983 získal titul. Tentokrát ovšem šel Stanislav Levý jako trenér Slovácka proti svým Bohemians. A nešetřil je. Klokani sice udrželi bezgólový poločas, Jindřišek dokonce trefil tyč, po přestávce však padli. Branky jim dali Kerbr a Diviš.

Karviná v minulém kole senzačně vyhrála v Mladé Boleslavi a dočkala se prvního vítězství od návratu do nejvyšší soutěže. Teď doma hostí Duklu, která mimo svůj stadión naposledy zvítězila v březnu v Ostravě. Není tedy žádná senzace, že nováček zvítězil i doma. Dukla v poslední minutě snížila, porážku 1:2 však už neodvrátila.

Votroci měli druhý pokus, aby ve svém azylu v Mladé Boleslavi zabodovali. A zvládli to, díky Holešově trefě porazili Jihlavu 1:0. Vysočinu zdolali v nejvyšší soutěži vůbec poprvé, ze čtyř předchozích zápasů si připsali dvě prohry a dvě remízy.