Rubriky:

1. liga

V Blšanech to bylo mrtvé, kál se Zápotočný

20. března 2006 12:24 - BLŠANY

Nečekaná ztráta v neděli postihla fotbalový Liberec, který vládne s velkým náskokem lize. Svěřenci trenéra Lavičky překvapivě jen remizovali v Blšanech s posledním týmem soutěže. Lídr zapomněl k fotbalovému projevu na těžkém terénu přidat více nasazení a obětování.

"Chtěli jsme vyhrát, přijeli jsme pro tři body. Moc dobře jsme věděli, že Blšany jsou doma hodně nepříjemné," odmítal Vítězslav Lavička, že by jeho svěřenci soupeře podcenili. "Měli jsme vyhrát," přitakával kapitán Tomáš Zápotočný.

Hráči Slovanu zejména v prvním poločase zapomínali k fotbalovému projevu přidat větší důraz a nasazení. "Musíme být zarputilejší. Budeme na tom pracovat," sliboval Lavička po zápase. "Srdce a bojovnosti bylo v naší hře málo. Blšany nás v tom předčily a bod si zasloužily. Přitom už před zápasem jsme si v kabině říkali, že tenhle zápas bude o bojovnosti. Ale bylo to z naší strany takové mrtvé," kál se Zápotočný.

Nebyly to jediné chyby. A trenér Lavička o nich dobře věděl. "Hlavně v prvním poločase nám chyběla větší snaha o mezihru a kombinaci," pojmenoval jeden z hlavních neduhů. "V druhém poločase, když už jsme se do koncovky dostali, chyběla nám větší rozvaha a přesnost," posteskl si Lavička.

Tentokrát mu nevyšel tah s vysunutím stopera Zápotočného na hrot, tak jako jindy v případě blížícího se nezdaru. "Pošlu ho do útoku, když to může týmu prospět," pronesl Lavička. Ani kapitán jeho týmu svojí zarputilostí zvrat nepřinesl.

"Měli jsme míč do branky donést třeba na prsou. Ve vápně to chtělo větší důraz," kabonil se právě Zápotočný. Z remízy však nevěšel hlavu. "Musíme to příště odčinit doma s Jabloncem," burcoval už spoluhráče.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..