Rubriky:

1. liga

Šilhavý Slavii ukočíruje, ujišťuje Tvrdík. Jednání se Zemanem zhatila vyšší moc

6. září 2016 14:40 - Praha
(Aktualizováno: 6. září 2016 15:06)

Týden nejistoty skončil, úvodním tréninkem v Edenu se za pár minut fotbalistů pražské Slavie ujímá kouč Jaroslav Šilhavý, jehož ze svých služeb bleskově uvolnila Dukla. „Oslovili jsme tři domácí trenéry, čtyři zahraniční a Zdeňka Zemana. S volbou pana Šilhavého jsme velmi spokojení. Věříme, že on Slavii ukočíruje,“ říká šéf klubu Jaroslav Tvrdík. Jednání se Zemanem podle něj překazila vyšší moc.

Sport.cz

Jednání vršovického klubu budilo rozpaky. Minulé pondělí Slavia propustila kouče Dušana Uhrina mladšího, od té doby vedl tým jeho asistent Petr Čuhel. A nástupce nikde. Zástupce čínského vlastníka ovšem tvrdí, že vše bylo pod kontrolou.

„Dali jsme si pět pracovních dnů - během nich trenéra našli. S volbou Jaroslava Šilhavého jsme velmi spokojení. Je to kouč, jehož si vážíme, málokdo má za posledních pět let v českém fotbale tolik úspěchů jako on. Ve Slavii navíc hrál, takže o něm můžeme říkat, že je to náš sešívaný. A hlavně srdcař, to je důležité. Srdce a nasazení týmu zatím chybí, což je podle nás největší mínus," poukazuje Jaroslav Tvrdík.

Podle něj byl Šilhavý od začátku jednou z priorit. Ale co rychle zrušená dohoda s Lubošem Kozlem či římské námluvy se Zdeňkem Zemanem...?

„Generální ředitel Martin Krob odvedl vynikající práci. Oslovili jsme tři domácí trenéry, čtyři zahraniční a Zdeňka Zemana, za pět dnů byl Martin ve třech zemích," rekapituluje Tvrdík.

Kozel se prý lekl tlaku

Příchod jiného exslávisty Kozla už byl na spadnutí. „Ano, na začátku byl jedním z největších favoritů. Byli jsme s ním nejdál, ale jednání neskončilo dobře. Minulé úterý zbývalo už jen dokončit, měli jsme pocit, že jsme si podali ruku," líčí klubový šéf.

„Jenže večer byly zveřejněny některé podrobnosti - a pan Kozel si to rychle rozmyslel. Asi to nebyl trenér vhodný pracovat pod velkým tlakem," říká Tvrdík a nadále naznačuje, že informace neunikly ze Slavie, nýbrž z FAČR, jež je zaměstnavatelem kouče reprezentační osmnáctky.

Fanoušci sešívaných si pak hodně slibovali od jednání s renomovaným trenérem českého původu žijícím v Itálii.

„Velmi si vážíme, že Zdeněk Zeman projevil o práci ve Slavii zájem. Je to legenda, jednání nešlo odmítnout. Chtěl konečně zanechat trenérskou stopu také v České republice. Měli jsme zájem, z důvodu vyšší moci však jednání skončila dřív, než začala. Víc k tomu nelze říci," líčí Tvrdík tajemně.

Filosofie? Vítězství a chemie týmu!

Šilhavý mimo jiné dělal u národního týmu asistenta Karlu Brücknerovi, jehož se teď Slavia snaží získat jako konzultanta. Na pořadu dne je však především start nového kouče, který již v neděli povede mužstvo v ligovém duelu v Teplicích.

„Mou filosofií by mělo být především vítězství a také nastavení správné chemie mužstva. Hráči tady jsou kvalitní, ale chemie zatím nefunguje ideálně. A to je můj první úkol," avizuje Šilhavý.

Z Julisky si přivedl své tradiční asistenty Chytrého a Veselého, během dneška se pak má rozhodnout, co bude se stávajícím triumvirátem Čuhel, Kmoch, Černý. „S kluky jsem ještě nemluvil, o finální podobě realizačního týmu se rozhodneme," avizuje Šilhavý.

Uhrinovým asistentům klub nejspíš nabídne práci v jiné roli.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..