Rubriky:

1. liga

Dukla přihrává... Nový zastřešující projekt klubu z Julisky myslí na nevidomé

21. září 2016 18:20 - Praha

Existuje snad hezčí pocit ve sportu, než když dáte gól? A co teprve, když na něj můžete někomu přihrát a vidět radostný výraz ve spoluhráčově tváři? Přesně takový pocit chtějí všichni fotbalisté zažívat co nejčastěji. V projektu „Dukla přihrává…“ ovšem nejde pouze o radost ze vstřelených branek na hřišti, ale zejména o to, aby se z pomyslné branky mohli těšit také ti, ke kterým osud nebyl příliš vlídný. A přesto se s ním perou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klub z Julisky zvolil pro výkop projektu sobotní pražské derby s Bohemians Praha 1905. Dukla na ně pozvala sportovce z klubu BSC Praha. Na začátku utkání nechyběli na společném nástupu, o poločase proběhl nácvik pokutových kopů.

Blind Sport Club Praha dlouhodobě pracuje se sportovci a podporuje absolventy a studenty vysokých, středních a základních škol v Praze a Středočeském kraji.

První kontakt mezi BSC Praha proběhl na jaře minulého roku. „Vzpomínám si, že se mi ozval asi před půlrokem pan Popovič, který trénuje malé kluky do 9 let s tím, že si nás našli na webu a že jim tenhle projekt přijde zajímavý. V červnu jsme přišli na Duklu udělat klukům ukázku a ti si zahráli s námi, byli naprosto skvělí a vůbec se nebáli si vzít klapky a zkusit si fotbal jako my. Když jsme se dozvěděli nedávno o možnosti prezentace v rámci malého derby přímo na Dukle a skutečnosti, že tam bude i televize, nikdo z nás neváhal ani minutu a šli jsme do toho," říká Zdeněk Barlok, předseda organizace BSC Praha, kterou vede od jejího založení v roce 2011. Sám nevidí a také hraje.

Organizace je činná na domácí i mezinárodní úrovni. „Povedlo se nám spolu s Budapeští a Vratislaví založit středoevropskou ligu ve fotbale pro nevidomé. První ročník jsme nedávno vyhráli a to pro nás znamená snad nejvíc v dosavadní historii klubu. Začátkem října budeme obhajovat druhé místo na našem poháru středoevropských měst v Praze Březiněvsi, který si za pomocí sponzorů a partnerů sami pořádáme. Budeme rádi, když přijde co nejvíc lidí, vždycky se nám tady daří a je to naše domácí hřiště i díky velké podpoře Městské části Praha Březiněves. Malí kluci z Dukly už slíbili, že přijdou fandit. To nás moc těší," dodává Barlok.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..