Zlín - Jablonec 2:2Zlín vydřel remízu s Jabloncem, k udržení první příčky mu ale bod nestačil

38. Harba (vlastní) 0 : 1
70. Mihálik 0 : 2
84. Harba 1 : 2
87. Harba 2 : 2

Zlín

Fotbalisté Zlína remizovali po drtivém závěru v 9. kole první ligy s Jabloncem 2:2. Severočeši se dostali do vedení ve 38. minutě po vlastní brance Harise Harby, druhý gól přidal v 70. minutě Ondřej Mihálik. Zlínu se však v závěru povedlo srovnat, když se v rozmezí tří minut trefil dvakrát právě Harba. Domácí tak udrželi svou neporazitelnost v sezoně, ale na první místě tabulky je o bod vystřídala Mladá Boleslav.

Zleva Lukáš Holík ze Zlína a Lukáš Masopust z Jablonce.

Marodkou sužovaný Jablonec postavil svou hru na precizní defenzivní hře, kterou prokládal rychlými protiútoky. Zlín si s touto taktikou nevěděl rady, jelikož sám je brejkovým týmem. Snaha o přenášení hry do stran byla pomalá, nakopávané míče na hrotové útočníky Diopa s Harbou postrádaly přesnost, stejně jako pokusy o kombinační hru středem pole.

První vážnější příležitost měl v 19. minutě Harba, jehož střela ale mířila přímo na brankáře Hrubého. Severočeši v závěru poločasu postupně převzali převahu. Ve 38. minutě po Jiráčkově trestném kopu Kouřil přihrál před zlínskou branku a Harba ve snaze odkopnout míč si dal vlastní gól. Těsně před koncem poločasu rozhodčí Jílek místo ponechané výhody necitlivě odpískal faul a tím připravil hosty o brejk tří hráčů do otevřené obrany.

Po změn stran Zlín zvýšil důraz, který mu vynesl výraznou územní převahu. I když se domácí fotbalisté dostávali častěji ke střelbě, neporadili si ale s brankářem Hrubým. Jablonec se na chvíli otřepal a z ojedinělého protiútoku využil zmatky v domácí obraně Mihálik, který přidal druhý gól Jablonce.

Vzápětí střela stopera Hájka tečovala břevno. Zlín se nadechl k závěrečnému náporu, v 84. minutě vykřesal naději střídající Vukadinovič skákavou střelou ze 30 metrů, kterou ještě tečoval Harba. V 87. minutě vyrovnal hlavou znovu Harba, který tak napravil svou chybu z první půle. Jablonec dohrával poslední minuty bez vyloučeného Doležala za šlapák.

9. kolo první fotbalové ligy:
Fastav Zlín - FK Jablonec¨2:2 (0:1)
Branky: 84. a 87. Harba - 38. vlastní Harba, 70. Mihálik. Rozhodčí: Jílek - Koval, Kotalík. ŽK: Kopečný, Diop - Končal, Hybš. ČK: 90. Doležal (Jablonec). Diváci: 4723.
Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - Kopečný, Janíček (52. Vukadinovič), Hnaníček, Holík (71. Traore) - Diop, Harba. Trenér: Páník.
Jablonec: Hrubý - Masopust, Kouřil, V. Kubista, Končal (84. Hanousek) - Hübschman - Mehanovič (62. Doležal), Trávník (54. Pospíšil), Jiráček, Hybš - Mihálik. Trenér: Frťala.