Slavia odčinila debakl a ukončila sérii Mostu

Fotbalistům pražské Slavie se podařilo odčinit debakl z minulého kola, kdy prohrála na hřišti Mladé Boleslavi 1:4. V úvodním utkání 23. kola v sobotu Slavie porazila díky gólům Fořta, Pitáka z penalty a Kalivody Most 3:0. Severočeský tým prohrál poprvé v jarní části soutěže. Slavia vystřídala na druhém místě Teplice, které ale mají nedělní utkání s Jihlavou k dobru.

Útočník Slavie Pavel Fořt se raduje ze svého gólu do sítě Mostu.

Slávistický trenér Karel Jarolím po debaklu v Mladé Boleslavi překopal základní sestavu, ze které kvůli žlutým kartám vypadl stoper Suchý, pro zranění nemohl počítat s Holeňákem, a Šventem. Poprvé v dresu Slavie se v lize představil Chorvat Ante Aračič, který hrál ve stoperské dvojici s navrátilcem Dosoudilem.

Slávisté před zápasem slibovali odčinění mizerného výkonu z minulého kola a v první půli byli aktivnější. Most ale na jaře hraje v pohodě a do vyložené pozice domácí nepouštěl. Přesto šel třetí celek tabulky do vedení. Ve 37. minutě se nedomluvil zkušený hostující stoper Novotný s brankářem Svobodou a útočník Pavel Fořt přehodil vybíhajícího gólmana Mostu. O tři minuty později mohl po centru Krajčíka zvýšit mladíček Petr Janda, Svoboda se blýskl vynikajícím zákrokem.

Piták z penalty nezaváhal

Po přestávce mohl vstřelit druhý gól po chytré přihrávce Pitáka Vlček, domácí útočník těsně minul mosteckou branku. První vážnější šanci hostí měl na kopačce Michal Gašparík, který se zasekávačkou zbavil Krajčíka, následnou střelu ale poslal vysoko nad.

Po hodině hry začalo na Strahově pršet a déšť přinesl Slavii štěstí. Po tutovce Jarolíma a dobré střele Vlčka se do šance dostal Janda, který se položil přes vyběhlého Svobodu a kopal se pokutový kop. Ten v 63. minutě nezaváhal a gólem oslavil v týdnu narozeného syna Eliáše. Janda se při penaltovém zákroku zranil a nahradil jej Kalivoda.

Fořt po zbytečném faulu nedohrál

V 67. minutě zbytečně naskočil na Škerleho střelec prvního gólu Fořt a po zákroku loktem na hlavu soupeře byl rozhodčím Rackem okamžitě vyloučen. V pohodě hrající domácí se nenechali vyloučením deprimovat a střídající David Kalivoda parádní střelou z pětadvaceti metrů přidal třetí gól.

Slavia ani v deseti hráčích nepřipustila zdramatizování výsledku a po dobrém výkonu porazila Most 3:0. Minimálně do neděle tak přeskočila v tabulce druhé Teplice, které ale mají nedělní utkání s Jihlavou k dobru.

Slavia Praha - SIAD Most 3:0 (1:0)
Branky: 36. Fořt, 63. Piták z pok. kopu, 75. Kalivoda. Rozhodčí: Racek - Košec, Goňa. ŽK: Hrdlička - Gašparík. ČK: 67. Fořt (Slavia).
Slavia: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Aračič (88. Studík), Hubáček - Piták, L. Jarolím, Hrdlička (79. Kratochvíl), Janda (66. Kalivoda) - Vlček, Fořt. Trenér: K. Jarolím.
Most: Svoboda - Škerle, Novotný, Hainault, Zbončák (80. Macek) - Jendruščák, Pikl (68. Schut), Pilař, Gašparík - Čížek (46. Brzezina), Mendy. Trenér: Ščasný.