Lídr z Liberce zaváhal, prohrál v Olomouci

Vedoucí tým fotbalové Gambrinus ligy Liberec poprvé v jarní části nejvyšší fotbalové soutěže prohrál a nezvýšil tak svůj osmibodový náskok na čele. Severočeši nestačili v dohrávce 23. kola na domácí Olomouc, které podlehli 0:1. Jediný gól v zápasu vstřelil už v 9. minutě stoper Horáček. Olomouc v tabulce přeskočila šestou Spartu.

Olomouc trápila o víkendu řeka Morava, hřiště Androva stadiónu ale bylo připravené ke hře. První šanci zápasu měl už ve třetí minutě domácí kapitán Kovář, jeho střela skončila těsně vedle Čechovy branky. Radost domácích mohla propuknout o šest minut později. Liberecká obrana po centru Königa neuhlídala Martina Horáčka, který přesnou hlavičkou poslal Sigmu do vedení.

V 19. minutě mohl vyrovnat liberecký Dort, který šel sám na domácího gólmana Lovásika. Ten ale skvěle zasáhl a tutovku hostujícího forvarda zneškodnil. Vedoucí celek soutěže po inkasovaném gólu přidal a dostával se do šancí. Ty ale nedokázal proměnit, několikrát své spoluhráče zachránil Lovásik.

Dort znovu neproměnil

Další možnost k vyrovnání měl v 65. minutě znovu Filip Dort. Po centru z levé strany se z voleje opřel do míče, ten ale jen orazítkoval břevno olomoucké branky. Liberec se nadále snažil o vyrovnání, oproti minulým jarním kolům se ale neprosadil ani ve svém obávaném závěru zápasu. Pět minut před koncem se kolem obránce obtočil střídající Pospěch, ale netrefil branku Olomouce.

Liberci se v Olomouci tradičně nedaří, naposledy tam vyhrál před osmi lety. Nepříznivou bilanci lídr Gambrinus ligy nezlomil ani v pondělí, s oslabeným kádrem si připsal druhou prohru v sezóně. Z výhry 1:0 se radovali domácí fotbalisté.

Petr Uličný (trenér Olomouc): Jsem spokojený s bodovým ziskem i bojovností. Liberec ale postrádal šestici stabilních hráčů. Výhra nám hodně pomohla psychicky.

Vítězslav Lavička (trenér Liberce): Nezvládli jsme úvod zápasu, dostali se zbytečně pod tlak. Inkasovali jsme zbytečně po standardce, pak jsme nedokázali proměnit své šance.

Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 9. Horáček. Rozhodčí: Příhoda - Tulinger, Chytil. ŽK: Kovář, Lovásik - Hamouz. Diváci: 4053.
Olomouc: Lovásik - König (68. Krajčovič), Hudec, Horáček, Randa - Rýdel, Špiláček (46. Kaščák), Kovář, Onofrej - Chmelíček (61. Babnič), M. Hubník. Trenér: Uličný.
Liberec: Čech - Hamouz, Hochmeister, Matula, Janů - Papoušek (56. Ančic), Bílek, Hodúr, Tuma (60. Pospěch) - Dort, Radzinevičius (75. Blažek). Trenér: Lavička.