Rubriky:

1. liga

Je to za mnou, přiznává Trpišovský, že klid po nevydařených námluvách prospívá jemu i mužstvu

16. října 2016 13:26 - Praha

Rozřešení tajemného rébusu nesoucího Trpišovského jméno libereckým fotbalistům evidentně prospělo. Jejich trenérovi také, to se ví. Na pražské Julisce to bylo patrné, neboť Severočeši se po lopotném a utrápeném vykročení do ligové soutěže i na domácí scéně viditelně probírají a začínají zase připomínat mužstvo, které se v loňském ročníku rvalo o špici tabulky. A nic na tom nemění, že ze souboje s Duklou si odvezli jen bod za bezgólovou remízu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„My situaci kolem kouče zase až tolik neřešili, protože takové chvíle fotbal prostě přináší," vykládal nejlepší hráč libereckého týmu v pražském duelu Radim Breite, že kabinou Severočechů spekulace kolem trenérova odchodu do Sparty nijak necloumaly a na mančaft nepůsobily.

„Ale dobře, že jsme pořád na jedné lodi," přidával okamžitě.

Prokletí si odnesl i do Liberce

To liberecký kouč na rovinu přiznal, že rozseknutý rébus prospěl jemu i jeho týmu. „Jsem rád, že teď už mám klid na fotbal, nemusím čelit dohadům a mohu se plně soustředit na práci," přitakával po prvním ligovém utkání, v němž Severočechy vedl poté, co definitivně skončily jeho námluvy s pražskou Letnou.

„Je to za mnou," pravil s úlevou v hlase, k níž i výkon jeho svěřenců v remízové partii s Duklou napomohl.

„Žel jen remízové, i když jsme chtěli a mohli vyhrát. Jenže pro mě je Juliska zakletá. Nikdy jsem tady nevyhrál ani jako hráč, ani jako trenér a to prokletí jsem si sebou asi odnesl i do Liberce," nezakrýval nelichotivou bilanci, kterou s Duklou má.

„Trochu zklamaný jsem z toho, že jsme uhráli jen bod, z bezbrankové remízy ještě o něco víc, protože tak zajímavému utkání by slušelo, kdyby skončil 2:2 nebo 3:3. Ale s výkonem spokojený jsem," kvitoval Jindřich Trpišovský vystoupení svého celku.

„A to jsem měl po všem, co se v minulých dnech a týdnech odehrávalo přece jen obavy, jak si po reprezentační přestávce povedeme. Ta je totiž vždycky zrádná," připomínal ošidnost dvoutýdenní pauzy.

Dukla jako průprava na Italy

Severočeši se s ní však vyrovnali náramně. „Bylo vidět, jak dobře jsme na tom, jak běháme a vydržíme v tempu do devadesáté minuty. Po složitém období, jímž jsme si prošli, po všech zraněních i třeba karanténě jsme se dali dohromady, konkurence se zvýšila a výkony jdou nahoru," pochvaloval si liberecký trenér příslib, který před čtvrteční evropskou pohárovou konfrontací s Fiorentinou zazněl z Julisky.

„Určitě dobře, že jsme hráli právě s Duklou, protože její hra po zemi, v tempu a s náběhy za obranu byla dobrou průpravou na čtvrtek. Italové budou hrát podobně - kombinačně, po zemi, s průnikovými přihrávkami, takže jsme se mohli připravit na to, co nás čeká," nacházel Trpišovský po definitivním rozuzlení svého příběhu na ligovém duelu na Julisce další pozitivum.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..