Rubriky:

Fortuna liga

Požádal jsem o české občanství, prozradil srbský fotbalista Vukadinovič

15. října 2016 22:20 - Teplice

Třebaže srbský fotbalista Vukadin Vukadinovič zasáhl v dresu Zlína do ligového zápasu v Teplicích až v průběhu druhého poločasu a nijak výrazně se neprosadil, jeho jméno se často skloňovalo i po skončení utkání. Především kvůli tomu, že vešlo ve známost, že by se mohl ucházet o české občanství a tudíž případně i o zařazení do reprezentace České republiky.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Ano, požádal jsem o české občanství. Ta informace je pravdivá, ale nerad bych to víc komentoval," uvedl Vukadinovič. Prozradil však, co bylo impulsem k tomuto kroku. „Přišel s tím sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera. Potřeboval jsem vyřídit trvalý pobyt a Zdeněk se nabídl, že mi pomůže i s občanstvím. Tímto způsobem to vzniklo," naznačil srbský fotbalista.

Eventuální možnost startu za Českou republiku je pro něj lákavá. „Bral bych to se vším všudy. Pro fotbalistu je největší pocta, když může reprezentovat nějakou zemi. V Česku jsem dlouho. Hlavně se to musí vyřešit administrativně. Zvládl jsem už zkoušku v češtině. A pokud jde o fotbal, bývá složitější si udržet formu. A taky musí být člověk zdravý," přemítal Vukadinovič.

Právě kvůli zdravotním důvodům nenastoupil za Zlín v Teplicích od začátku zápasu. „Natáhl jsem si břišní sval, ani jsem netrénoval. Ale přijel jsem s týmem do Teplic s tím, že bych mohl odehrát tak dvacet minut. Výsledkově to pro nás nedopadlo dobře," litoval porážky 0:2. „Darovali jsme domácím góly po chybách, to se stane. Nemyslím si, že prohra nás nějak ovlivní a věřím, že s námi nic neudělá. Musíme dál makat, program je náročný a snad to příště bude lepší," dodal Vukadinovič.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..