Rubriky:

1. liga

Řepka: Nejspíš vyhrajeme jen o gól

8. dubna 2006 12:56

Po osmi letech zažije atmosféru derby pražských 'S' obránce Sparty Tomáš Řepka. Vyprodaná Letná bude svědkem 263. vzájemného souboje, v lize se oba nesmiřitelní rivalové potkají po 149. "Derby je vždycky o něčem. Minimálně o tom, kdo je v Praze lepší, a klukům se po těch podzimních čtyřech gólech moc příjemně po městě nechodilo," říká Řepka v rozhovoru pro Právo.

 

archiv

Derby pražských S si opět zahrajete po osmi letech. S čím do něj půjdete?
Především se na derby těším a věřím, že vyhrajeme. Derby má svoji neopakovatelnou atmosféru za všech okolností, ať jsou na tom jeho aktéři v lize jakkoliv. Doufám, že přes televizní přenos a sobotní odpoledne přijde hodně diváků a bude se hrát před zaplněnými ochozy.

V čem vidíte největší přednosti Slavie?
Abych pravdu řekl, moc jsem ji neviděl, takže nemohu její hru nijak hlouběji rozebírat. Určitě má kvalitní mužstvo, hraje dobře jako tým a momentálně dává víc gólů než my.

Očekáváte útočný fotbal nebo spíš zákopovou válku?
Až na výjimky končila derby těsným výsledkem. Podle mne to ani tentokrát nebude kanonáda, spíš vyhrajeme o gól. To však neznamená, že by se jen bránilo. Na tradičního rivala se oba týmy dokážou pořádně vyhecovat. Věřím, že diváci uvidí dobrý fotbal s maximálním nasazením a snahou po vítězství z obou stran.

Derby měla většinou velký vliv na konečné umístění obou týmů. Tentokrát je mezi oběma celky velký bodový rozdíl. Může sobotní zápas v tomto směru vůbec něco přinést?
Derby je vždycky o něčem. Minimálně o tom, kdo je v Praze lepší, a klukům se po těch podzimních čtyřech gólech moc příjemně po městě nechodilo. Vítězství v zápase může mužstvo hodně zvednout psychicky, což teď potřebujeme ze všechno nejvíc. Slavii by zase ještě víc nakoplo směrem k boji o titul, který se nás bohužel už netýká.

Sparta sice ve čtyřech zápasech v řadě nedostala gól, ale ve dvou utkáních vyšla střelecky naprázdno. Co je příčinou gólového půstu?
Obranná i útočná fáze je dílem celého mužstva, nejen konkrétní řady. Jestliže jsme nedostali čtyři utkání gól, pak to není jen zásluha obrany, která se určitě zlepšila, ale i kluků vpředu, kteří zodpovědně napadají soupeře a vracejí se. Dopředu platí totéž v obráceném gardu. To znamená, že i my obránci musíme víc podpořit ofenzívu. Šance si jako mužstvo vytvoříme, ale chybí větší klid v koncovce a trocha štěstí, což by se právě v sobotu mohlo zlomit v náš prospěch.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..