Rubriky:

1. liga

Nedělám z derby vědu, říká před premiérou brankář Vorel

8. dubna 2006 13:23

Poprvé v kariéře zažije brankář fotbalové Slavie Michal Vorel atmosféru prestižního duelu se Spartou. "Jde svým způsobem o výjimečné utkání, ale pořád je to fotbal. Beru to tak, že nás čeká jeden těžký zápas, ale po něm přijdou i další," nepřipouští si nervozitu gólman červenobílých.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Derby budete chytat poprvé v kariéře. Jste nervózní?
Snažím se brát derby jako každý jiný zápas a nedělám z toho vědu. Sice jde svým způsobem o výjimečné utkání, ale pořád je to fotbal. Beru to tak, že nás čeká jeden těžký zápas, ale po něm přijdou i další.

Vybavíte si, co jste dělal v době podzimního derby?
Byl jsem v Jihlavě, asi jsme měli trénink. Moc si nevzpomínám. Derby se vždycky týká hlavně hráčů těch dvou mužstev, pro ostatní je to jen kvalitní zápas, na který se každý rád podívá. Má to skvělý náboj. Když jsem měl čas, v televizi jsem derby sledoval.

Kdyby vám někdo na podzim řekl, že na jaře budete v derby brankářskou jedničkou Slavie, co byste si pomyslel?
Zeptal bych se, kdy ho pustili z blázince... Každý fotbalista po tom určitě tajně touží, ale já nad tím fakt nepřemýšlel.

Jak vycházíte s Matúšem Kozáčikem, z něhož se rázem stala dvojka?
Snažím se s ním vycházet kamarádsky. On to taky bere, nemáme spolu problém.

Když jste v zimě přestupoval, asi jste nepočítal s tím, že budete pravidelně chytat...
Víte, každý fotbalista je rád, když může hrát v základu. Přestoupit do takového klubu je pro mě vrchol kariéry. Podařil se mi první zápas a dostal jsem znovu důvěru. Troufám si říct, že jsem dobře zapadl do kolektivu, bavím se s každým. Ale pořád dobře vím, že ve fotbale nemáte nikdy nic jistého. Teď chytám a za čtrnáct dní může být všechno jinak.

Je pro Slavii výhoda, že se Spartě tolik nedaří?
Derby je vždycky specifické, předchozí výkony nejsou podstatné. Nemůžeme čekat, že nám spadnou body do klína, musíme jezdit po zadku. Navíc nám Sparta určitě bude chtít oplatit tu podzimní porážku a ukázat, že to byl momentální výpadek.

Na co si musíte dát největší pozor?
Na Spartu jako celek. Jsou tam jedni z nejlepších hráčů v republice, mají nebezpečné standardky i rychlý přechod do útoku.

Byl jste v dětství slávista nebo sparťan?
Ani jedno. Fandil jsem Dukle, protože jsem tam od mládí hrál.

Karel Felt, Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..