Důleživou výhru Slovácka zařídil kanonýr Ivana

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Slovácko v sobotu notně posílilo výhrou v souboji ohrožených celků naděje na záchranu. Blšany doplatily na nadměrně tvrdou hru a po dvou červených kartách dohrály důležitý zápas jen s devíti fotbalisty. Po čtyřech remízách v řadě vyšly bodově naprázdno.

V úvodním náporu domácích se neujaly střely Ivany, Rótha ani Lysoňka. Pak přišly Blšany o Brunclíka, jenž zbytečně téměř na půli hřiště zkosil Ličku a byl vyloučen. V početní převaze bylo Slovácko tři minuty před pauzou hodně blízko vedoucímu gólu. Malcharkův centr se snažil odvrátit Šourek, ale mířil přesně k pravé tyči vlastní branky. Gólman Slavík ovšem stihl reflexivně míč vyrazit.

Moravané se krátce po změně stran už radovali. Ivana si naběhl za obránce na přesný centr Ličky a křížnou střelou otevřel skóre - 1:0. Pak mířil Róth ve stoprocentní šanci vedle. V 53. min. se po Šourkově ruce chystal sudí Adámek nařídit penaltu, avšak nakonec vyndal píšťalku z úst a nechal pokračovat ve hře.

Pokutový kop se ale přece jen proti hostům kopal. Za faul na pronikajícího Obala jej proměnil znovu Ivana, který se s devíti góly posunul do čela tabulky prvoligových kanonýrů. Naděje Blšanských na zkorigování výsledku definitivně pohasly 20 minut před koncem, kdy po nedovoleném zákroku na Petrželu musel odejít předčasně pod sprchy také stoper Šourek. S výhodou dvou mužů v poli si domácí vedení bez problémů pohlídali.

1. FC Slovácko - Blšany 2:0 (0:0)
Branky: 46. a 67. z pen. Ivana. Rozhodčí: Adámek - Pokorný, Drastík. ŽK: Malcharek, Němčický - Šourek, Devátý, Pešír. ČK: 34. Brunclík, 70. Šourek (oba Blšany). Diváci: 6231.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Lysoněk - Petržela, Polách, Lička, Róth (75. Kúdela) - Ivana (90. Malár), Malcharek (46. Obal). Trenér: Levý.
Blšany: Slavík - Vorel, Müller, Šourek, Krejčí - Michal (80. Zeher), Brunclík, Trapp, Šindelář - Devátý (63. Broschinský), Pešír (52. Polodna). Trenér: Bílek.