Rubriky:

1. liga

Costa dostal za obscénní gesto stejný trest jako Limberský

27. října 2016 14:25 - Praha

Strahovský trestní tribunál byl nakonec milosrdný. Sparťanský legionář Costa totiž dostal od disciplinární komise za vztyčený prostředníček ve vypjatém nedělním ligovém duelu v Plzni jen pokutu ve výši padesáti tisíc korun a jako výchovný dodatek pak tři tréninky mládeže, které musí vést. Dopadl tak naprosto stejně, jako plzeňský Limberský, jenž si obscénní gesto neodpustil po výhře Viktorie v jarním duelu na Letné.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Costa sice v Plzni jen střídal, ale na trávník vyběhl přemotivovaný a jako smyslů zbavený. Rozhodčí Hrubeš mu sice po prvním ostrém faulu ukázal žlutou kartu, další nevybíravé zákroky však velkoryse přehlédl, i když si koledovaly o červenou.

"Špatné střídání, které se mi nepovedlo. To jde za mnou," uznal hned po zápase sparťanský kouč David Holoubek.

„Měl dostat nikoli jednu, ale tři žluté," prohlásil na adresu Costy i šéf komise rozhodčích FAČR Polák Michal Listkiewicz.

Vyvrcholením Costových excesů byl vztyčený prostředníček, který byl určen jednomu ze soupeřových hráčů.

Trest dostal i sudí Hrubeš

„Neviděl jsem ho," bránil se sudí výtkám, že Costu nepotrestal hned na hřišti. Za své přehlédnutí i za to, že upřel Plzni penaltu, by i on potrestán, takže si jeden zápas nezapíská.

Disciplinární komise ale samozřejmě vztyčený prostředníček zaregistrovala a sparťanského legionáře potrestala. Pokutou 50 000 korun a povinností vést tři tréninky mládeže mimo Spartu.

Plzeňský Limberský dopadl na jaře naprosto stejně. Po výhře Viktorie na Letné ukázal prostředník fanouškům a slíznul totožný trest.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..