Rubriky:

1. liga

Šedivý vyvázl z derby bez trestu, Slavia žádá odvolání Krondla

11. dubna 2006 19:33 - PRAHA

Snížení známky z "dobrý" na uspokojivý. Takový je verdikt Komise rozhodčích Českomoravského fotbalového svazu po projednání stížnosti pražské Slavie na sudího Milana Šedivého za jeho výkon v sobotním derby se Spartou. Vedení červenobílých proto vyzve předsedu svazu Pavla Mokrého, aby inicioval odvolání předsedy rozhodcovské komise Václava Krondla.

Vedení Slavie předneslo ve své stížnosti šest námitek vůči rozhodnutí Šedivého, komise uznala dvě: Libor Došek měl dostat za zákrok na Radka Dosoudila v 15. minutě žlutou kartu a špatně také sudí Šedivý uvedl do zápisu po utkání počet minut, o které zápas nastavoval. Za to komise hlavnímu rozhodčímu jarního derby pražských 'S' pouze snížila známku, k omezení delegace na zápasy nepřistoupila.

"Verdikt nás v zásadě nepřekvapuje, předseda komise a současně delegát sobotního utkání Krondl se v podobných intencích už vyjádřil v tisku. Nehodláme se s tím však smířit a obrátíme se na svazového předsedu Mokrého, aby na nejbližším zasedání výkonného výboru inicioval Krondlovo odvolán," uvedl pro Sport.cz mluvčí Slavie Alexandr Kliment.

Pražané se navíc obrátí na Evropskou fotbalovou unii. "Prostřednictvím ČMFS se obrátíme na UEFA nikoli se stížností, ale s žádostí o radu, jak rozklíčovat metodiku výkladu pravidel. V naší lize se prostě stejné zákroky posuzují jinak, což považujeme za nepřípustné. A byli bychom rádi, aby to veřejnost nebrala jako nějaké brečení," dodal Kliment.

Komise rozhodčích z připomínek Slavie shledala jako neopodstatněnou námitku proti surové hře Tomáše Řepky v souboji se Stanislavem Vlčkem z první minuty; sudí měl Řepkovi sice udělit žlutou kartu, ale o surovou hru se prý nejednalo. I další námitky včetně údajného ofsajdu Zabavníka při gólu Pospěcha i zpochybněného vyloučení Dosoudila komise odmítla jako neodůvodněné.

Námitky Slavie proti výrokům sudího Šedivého
10. vteřina utkání pod hlavní tribunou dochází k ostrému zákroku Tomáše Řepky na Stanislava Vlčka
2. minuta utkání útočný faul Libora Doška na brankáře Michala Vorla bez snahy hrát míč
15. minuta utkání* Libor Došek fauluje Radka Dosoudila
31. minuta utkání gól Sparty, který neměl být uznán kvůli postavení obránce Zabavníka v ofsajdové pozici
72. minuta utkání  nesprávné posouzení zákroku hráče Radka Dosoudila na Zdeňka Pospěcha s následným vyloučením
90. minuta utkání* nastavení hrací doby
*) námitka uznaná komisí rozhodčích
Plné znění stížnosti, včetně videozáznamů inkriminovaných situací, najdete na www.slavia.cz.

pn, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..