Slavia i Boleslav remizovaly, druhé zůstaly Teplice

Fotbalisté Teplic zůstali na druhém místě ligové tabulky i po středečních dohrávkách, v nichž oba jejich pronásledovatelé remizovali. Třetí Mladá Boleslav hrála na stadionu poslední Jihlavy 0:0, Slavia zachránila ve Zlíně bod za remízu 2:2 až v poslední minutě z penalty a je čtvrtá.

Přitom slávisté začali lépe a Brazilec Gaúcho jim zajistil vedení. Jenže zlínský trenér Lubomír Blaha měl šťastnou ruku, když do druhého poločasu poslal Žemlíka. Bezmála dvoumetrový útočník, který v této sezóně zatím odehrál jen pár minut, vstřelil v rychlém sledu dva góly. A měl dokonce blízko k hattricku. Ale další šanci neproměnil, naopak těsně před koncem nařídil rozhodčí Příhoda penaltu a Kalivoda vyrovnal na 2:2.

Navzdory tlaku a územní převaze se poslední tým prvoligové tabulky Vysočina Jihlava musel ve středečním dohrávaném utkání 15. kola s Mladou Boleslaví spokojit pouze s bezbrankovou remízou. Jihlava byla v koncovce opět zcela bezzubá a už 531 minut nedala v domácím prostředí branku.

Odložené utkání 15. kola:
Jihlava - Mladá Boleslav 0:0
Rozhodčí: Adam - Pokorný, Košec. ŽK: Lovětínský, M. Kadlec, Kopic, Vojtíšek - Vaculík, Šmerda. Diváci: 1400.
Jihlava: Rzeszoto - Šourek, Vojtíšek, M. Kadlec, Kopic - Veselý, Zúbek (75. Vladyka), Lovětínský (84. Vácha), Malínek (54. I. Svoboda) - Perniš, Kaplan. Trenér: Večeřa.
M. Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Palát - Kysela, Šmerda, Vít (64. Ordoš), Vaculík (87. Rychlík) - Kulič (76. Sviták), Pecka. Trenér: Uhrin ml.
Odložené utkání 20. kola:
Zlín - Slavia Praha 2:2 (0:1).
Branky: 46. a 49. Žemlík - 35. Gaúcho, 90. Kalivoda z pen. Rozhodčí: Příhoda - Večeřa, Drastik. ŽK: Vrtělka, Vidlička, Červenka - L. Jarolím, Dosoudil. Diváci: 2148.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Červenka - Kraus (86. Zapletal), Opiela, Vrtělka, Lukaštík - Bača (46. Žemlík), Činčala (19. Janíček). Trenér: Blaha.
Slavia: Vorel - Holeňák, Dosoudil, Suchý, Aračič - Černý (60. Kalivoda), L. Jarolím, Švec (81. Kratochvíl), Janda - Vlček, Gaúcho (75. Hercegfalvi). Trenér: K. Jarolím.