Rubriky:

1. liga

Policisté marně shánějí záznam Haškova zákroku

22. května 2003 12:03 - PARDUBICE

Ani čtyři dny po střetu Martina Šíly s Dominikem Haškem v utkání ligy in-line hokeje nepokročila tato kauza ke konkrétnímu závěru. Policie odmítá sdělovat podrobnosti. "Případ se stále dokumentuje," řekla mluvčí pardubické policie Dana Dolanová. "Zákonná lhůta na určení, zda došlo či nedošlo k trestnému činu ublížení na zdraví, jsou dva měsíce," dodala.

 

PRÁVO

"Není v našem zájmu celý případ protahovat, musíme však postupovat v souladu se zákonem. Z hodiny na hodinu, i přes veškerý tlak, to bohužel uzavřít nejde," poznamenala dále mluvčí.

Šíla s médii nekomunikuje

Policie shání hlavně videozáznam z utkání. Ačkoliv zástupci Haškova klubu Bonfire Střída již dříve prohlásili, že mají záznam k dispozici, do rukou policie se ještě nedostal. "Už jsme o něj požádali, ale nic nemáme. Jen informaci, že by měla dotyčná nahrávka existovat. Její existence je však pouze údajná, zda však opravdu existuje, je věcí dohadů. Je bohužel faktem, že majitel této nahrávky může její existenci snadno popřít s odvoláním na technickou závadu přístroje či nějakou jinou nehodu," uvedla policejní mluvčí.

Případ je tedy zatím řešen jen na základě oznámení lékaře z nemocnice. Sám Martin Šíla trestní oznámení nepodal a po propuštění z nemocnice odmítá kontakt s médii s tím, že se vyjádří v nejbližších dnech. Ve středu přijímala hovory pouze jeho manželka, která oznámila, že se její muž rozhodl k případu nevyjadřovat až do rozhodnutí soudu. Paradoxem celé kauzy je skutečnost, že právě Šíla, kterého Hašek napadl, je trenérem Haškova syna Michaela v družstvu in-line hokeje.

Ladislav Schejbal

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..