Fotbalisté Zlína doma remizovali s Mostem

Druhou domácí remízu v tomto týdnu uhráli fotbalisté Tescomy Zlín. Po středečním zisku bodu s pražskou Slavií se rozešli smírně 1:1 s Mostem. Severočeši vedli zásluhou záložníka Jana Procházky, za domácí vyrovnal po změně stran obránce Ivo Zbožínek.

Ilustrační foto.

Domácí začali aktivněji, ale střely Dobeše a Krause skončily mimo Svobodovu bránu. Most trpělivě čekal na protiútoky, po jednom z nich Mendy šikovně posunul patičkou míč na Procházku, jehož pokus stačil zblokovat Kroča. Zlínu citelně scházel zraněný tvůrce hry Opiela, takže svěřenci trenéra Blahy se snažili překonat obranu soupeře nakopávanými balony na dlouhána Žemlíka. Jenže tato taktika k úspěchu nevedla.

Naopak Severočeši přetavili hned první střelu na zlínskou branku ve vedoucí gól. Pikl na hřišti svého bývalého zaměstnavatele vysunul po pravé straně Procházku a ten křížnou střelou překonal Baránka. V závěru první půle přímý kop Kroči vyrazil Svoboda jen ke Krausovi, jenže jeho střelu stačil vykopnout Škerle.

Druhý poločas byl divácky mnohem atraktivnější a jako první zahrozil Most, Gašparík ale nemířil přesně. V 52. minutě se domácí dočkali vyrovnání, na Dobešův roh nejvýš vyskočil Zbožínek a hlavou zavěsil. Domácí bek byl při chuti a ještě dvakrát Svobodu nebezpečně ohrozil.

Mostecký gólman byl klíčovou postavou svého celku, nejprve vytáhl na roh Vidličkovu ránu, zmařil i Švachovu dorážku, ale nejlepší zákroky si nechal až na závěr. Zlín soupeře zatlačil, jenže ani nejvyloženější šance nedokázal proměnit. Po Lukaštíkově průniku zahodil tutovku Žemlík, Svoboda zaúřadoval i při dalekonosném pokusu Vidličky a uhájil hostům cenný bod.

Tescoma Zlín - Siad Most 1:1 (0:1)
Branky: 52. Zbožínek - 35. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Slavík. ŽK: Švach, Lukaštík - Procházka. Diváci: 2071.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Zbožínek - Kraus, Vrtělka, Dobeš, Lukaštík - Janíček (85. Škripec), Žemlík. Trenér: Blaha.
Most: Svoboda - Škerle, Novotný, Hainault, Zbončák - Pilař, Pikl - Procházka (90.+3 Kouyo), Siegl, Gašparík (66. Brzezina) - Mendy (85. Jendruščák). Trenér: Ščasný.