Slovácko - Hradec 1:3Hradec vyhrál podruhé za sebou, uspěl na Slovácku

58. Malinský 0 : 2
79. Zajíc (penalta) 1 : 2
87. Janoušek 1 : 3

Uherské Hradiště

Fotbalisté Hradce Králové vyhráli ve 14. kole první ligy na hřišti Slovácka 3:1 a zaznamenali druhé vítězství za sebou. Na branky Petra Schwarze a Tomáše Malinského ještě dokázal odpovědet z penalty Tomáš Zajíc, hostům ale tři body pojistil Jiří Janoušek.

Královéhradecký brankář Radim Ottmar - ilustrační foto.

Domácí vstoupili do utkání rozpačitě a do první vážnější šance se dostali Východočeši, když Plašilovu střelu musel s obtížemi likvidovat brankář Heča. Po následném rohovém kopu stálo při Slovácku štěstí, protože míč se od Pavla Černého odrazil jen těsně mimo.

Slovácko zahrozilo po čtvrthodině hry, kdy nejprve pálil mimo Civič a stejný hráč se o chvíli později snažil poslat míč nabíhajícímu Divišovi, kterého si ale pohlídala hradecká stoperská dvojice. Úspěchem neskončil ani dalekonosný pokus Šimka z 20. minuty.

Po půlhodině hry se Hradec prosadil. Po krásné kombinaci po ose Vlkanova, Černý se Schwarz opřel pravačkou do míče a o tyč poslal hosty do vedení.

Janoušek pojistil Hradci výhru

Slovácko o poločase vystřídalo a ve druhém poločase přidalo i tempu. Výsledkem však byly pouze nevyužité šance Civiče, Reinberka a Šimka. Největší příležitost zahodil Košút, který po střele Havlíka minul ze dvou metrů hradeckou branku.

Trest přišel v 58. minutě, kdy chybu v rozehrávce potrestal druhou brankou Malinský. Domácí nadále bojovali, ale dlouho se nemohli prosadit. Povedlo se to až deset minut před koncem střídajícímu Zajícovi, který úspěšnou penaltou potrestal faul Tetteha. Naděje na vyrovnání ale v samotném závěru Slovácku sebral Janoušek.

Hradec tak po druhém vítězství za sebou odskočil pásmu sestupu na rozdíl sedmi bodů. Naopak Slovácko potvrdilo, že se mu doma nedaří a v posledních pěti zápasech má před vlastními fanoušky bilanci tří remíz a dvou porážek.

14. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:3 (0:1)
Branka: 79. Zajíc z pen. - 31. Schwartz, 58. Malinský, 87. Janoušek. Rozhodčí: Jílek - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Košút, Civič, Tetteh, Ťok - Martan. Diváci: 4217.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko (67. Tetteh) - Diviš (46. Hlúpik), Ťok, Havlík, Daníček, Civič - Koné (46. Zajíc). Trenér: Levý.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Polom, Plašil - Malinský, Janoušek, P. Černý (70. Žondra), Schwarz, Vlkanova (80. M. Černý) - Martan (89. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.