Brno - Karviná 1:1Brňané prodloužili svou mizérii, v závěru zachránili jen remízu

47. Šisler 0 : 1
90. Vraštil 1 : 1

Brno

Fotbalisté Brna remizovali v 16. kole první ligy na domácím trávníku s Karvinou 1:1 a prodloužili svou podzimní výsledkovou mizérii na sedm zápasů bez vítězství. Karvinou poslal do vedení ve 47. minutě Jan Šisler, bod zachránil Brnu gólem v 90. minutě Lukáš Vraštil. Zbrojovka přezimuje na čtrnáctém místě. Naopak nováček z Karviné navázal na svůj úspěch z českého poháru a upevnil si pozici v horní polovině tabulky.

Ilustrační snímek.

Aktivní hra podložená i kombinační přesností vynesla Brňanům v úvodu zápasu herní převahu, ze které si vypracovali i dvě slibné příležitosti. Ve 4. minutě si Řezníček po úniku z levé strany povodil brankáře Laštůvku. Dostal se ale ze střeleckého prostoru a tak ještě našel nabíhajícího Hyčku. Tomu však chyběl krok a na míč před volnou brankou nedosáhl.

O tři minuty později zaváhal při rozehrávce Voltr a po jeho chybě se dostal do sólového úniku Škoda. Na vyběhnutí brankáře Laštůvky zareagoval Škoda pokusem o lob. Napodobit svého staršího bratra Milana, jenž dal podobným způsobem o den dříve gól Zlínu, se mu ale nepodařilo. Michalův pokus minul branku.

Na šance to bylo na zbytek poločasu ze strany Zbrojovky všechno. Ještě chvíli si udržovali herní převahu. Postupně ale začala skřípat kombinační souhra ve středové řadě a taktovku převzali hosté. Ovšem ani fotbalisté Karviné vážněji branku soupeře v závěru poločasu neohrozili. Většina jejich kombinací končila u hranice trestného území a střelám chyběla přesnost.

Karviná udeřila hned po změně stran. Šisler ze dvaceti metrů vystřelil, od brněnské zdi se k němu míč odrazil zpět. Na jeho opakovanou slabou ránu k tyči brankář Melichárek nedosáhl. Po inkasovaném gólu Brňané otevřeli hru, jejich útočná snaha narážela na sevřenou obranu protivníka. Jedinou vážnější šanci na vyrovnání měl Řezníček, jenž v 54. minutě trefil brankáře.

V závěru nastoupil do hry i uzdravený Zavadil a jeho přítomnost pomohla po zoufalém náporu alespoň k deváté remíze Brna. Tlak zúročil vyrovnávacím gólem Vraštil.

16. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - MFK Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 90. Vraštil - 47. Šisler. Rozhodčí: Ardeleánu - Pochylý, Šimáček. ŽK: Janečka, Zelený (oba Karviná). Diváci: 2949.
Brno: Melichárek - Šural, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Krejčí (78. Zavadil), Sedlák (66. Rusek) - Hyčka (54. Přichystal), Škoda, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.
Karviná: Laštůvka - Holík, Dreksa, Košťál, Zelený - Šisler, Janečka - Moravec, Budínský (84. Smrž), Voltr (66. Puchel) - Panák (89. Jurčo). Trenér: Weber.