Balážův gól přinesl oslabenému Brnu vítězství nad Blšany

BRNO

V existenčním souboji dvou sestupem ohrožených týmů ve čtvrtek fotbalisté Brna porazili Blšany 1:0, když o jejich vítězství rozhodla branka střídajícího Baláže sedm minut před koncem. Brňané přitom odehráli takřka celý zápas v oslabení, neboť už ve 12. minutě byl vyloučen obránce Siegl po faulu na pronikajícího Polodnu.

Brněnští v přímém duelu o záchranu bojovali 79 minut o deseti, do hry však narozdíl od soupeře dali srdce a proto zvítězili. "Tři body jsou zlaté. Bylo to však spíš o morálce než o fotbale. Po vyloučení jsme se museli zatáhnout. Dobře jsme však bránili a ještě jsme našli sílu, abychom jednu akci zúročili," liboval si brněnský kouč Josef Mazura.

Domácí si v úvodu vypracovali šance po rohových kopech, v 11. minutě je však pořádně přibrzdil Kuncl, když jeho školáckou chybu na půlící čáře musel hasit hluboko v pokutovém území faulem na Polodnu Siegl, za což byl brněnský obránce správně vyloučen. Penaltu však sudí Jára k všeobecnému překvapení nenařídil. Místo přestupku totiž vytáhl na hranici šestnáctky. Devátý pak míč napálil jen do zdi.

Hosté tlak otupili

Domácí však i v oslabení měli více ze hry, soupeř začal přebírat iniciativu po půlhodině hry a ve 34. minutě byl i blízko gólu. Střelu Pešíra z úhlu, která již směřovala za záda bezmocného Lejsala, však z brankové čáry vykopl Pavlík.

Do druhé půle vstoupilo opět lépe Brno, hosté však jejich tlak po 15 minutách otupili. Výroky rozhodčího ale zřejmě neunesl jejich trenér Michal Bílek, neboť ho Jára poslal v 54. minutě na pokyn čtvrtého sudího Galla na tribunu. "Křičel jsem jen ruka," tvrdil Bílek.

Blšanští poté převzali otěže. Do útoku se však nehrnuli a v 82. minutě je za to potrestal Baláž, když po samostatné akci střelou z deseti metrů nedal Slavíkovi šanci. "Nezasloužili jsme si ani bod. Báli jsme se balónu, neudrželi jsme ho, zkrátka bylo to z naší strany zoufalství, které s fotbalem nemělo nic společného," nebral si servítky Bílek.

1. FC Brno - Chmel Blšany 1:0 (0:0)
Branka: 83. Baláž. Rozhodčí: Jára - Chytil, Slavík. ŽK: Mezlík, Pavlík, Baláž - Krejčí, Devátý, Broschinský. ČK: 12. Siegl (Brno). Diváci: 3150.
Brno: Lejsal - Kuncl (24. Večeřa), Horejš, Trousil, Siegl - Holek (73. Schuster), P. Mezlík, Pavlík, Černý - Zelenka (50. Baláž), A. Besta. Trenér: Mazura.
Blšany: Slavík - Šindelář, Vorel, Müller, Krejčí (46. Zeher) - Michal, Broschinský, Devátý, Volek - Pešír, Polodna. Trenér: Bílek.