Boleslav porazila Spartu, korunovace Liberce se odkládá

MLADÁ BOLESLAV/JABLONEC

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ve čtvrteční dohrávce 27. kola Gambrinus ligy Spartu 2:0 a oddálili tak mistrovské oslavy Liberce. Severočeši mohou slavit titul v sobotu, pokud neprohrají s Mostem. Sparta naopak promarnila možnost poskočit na třetí místo tabulky před Slavii. Ve druhém čtvrtečním utkání prohrál Jablonec s Ostravou 1:2.

Sparta v Mladé Boleslavi zaspala úvod a v 18. minutě už prohrávala 0:2. Nejprve se v 11. minutě trefil Luboš Pecka, který pohotově potrestal nedůraz sparťanské obrany. O sedm minut později zvýšil Lukáš Vaculík.

Zápas před přeplněným mladoboleslavským stadiónem nedohrál Tomáš Řepka. Sparťanský bouřlivák nebyl vyloučen, ale poprvé po svém příchodu z Anglie jej trenér Griga pro zranění vystřídal. V 54. minutě jej nahradil Lukáš. Mladá Boleslav po výhře přeskočila druhé Teplice, před kterými má jednobodový náskok. Na vedoucí Liberec ztrácí devět bodů.

Ve druhém čtvrtečním utkání prohrál Jablonec s ostravským Baníkem 1:2. Domácí poslal do vedení v 58. Jozef Weber, o osm minut později vyrovnával Adam Varadi. Rozhodující gól vstřelil v poslední minutě Lukáš Magera. Jablonec nevyhrál osmé utkání v řadě.

FK Jablonec 97 - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 58. Weber - 65. Varadi, 90. Magera. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Zlámal. ŽK: Smíšek - Varadi, Bystroň, Klimpl. Diváci: 2832.
Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (2:0)
Branky: 11. Pecka, 18. Vaculík. Rozhodčí: Jílek - Kumstát, Ondo. ŽK: Ševinský, Brezinský - Kisel, Blažek. Diváci: 8650 (vyprodáno, kapacita překročena o 3650 diváků).