Jihlava porazila Olomouc a zvýšila naději na záchranu

JIHLAVA

Fotbalisté Jihlavy zatáhli za záchranou brzdu a po sobotním vítězství 3:0 nad Sigmou Olomouc opustili minimálně do neděle sestupové příčky. Jihlava na těžkém terénu a za vytrvalého deště odvedla bojovný výkon a soupeře předčila dravostí v osobních soubojích. První dvě branky padly po střelách hlavou, vedoucí zaznamenal ve 32. minutě Kopic a druhou přidal v 53. minutě Peška.Výsledek zpečetil sedm minut před koncem Perniš.

Jihlava pasivní Sigmu zaskočila hned od úvodních minut aktivitou a snahou o útočnou hru. Už v 6. minutě hlavičkoval Kadlec po Vladykově centru nad branku. O tři minuty později obránci Olomouce chybovali podruhé a sólový únik Perniše zlikvidoval až včasným vyběhnutím brankář Lovásik. Tlak Jihlavy pokračoval i v dalším průběhu zápasu, Peškovu hlavičku z osmi metrů vytáhl znovu hostující gólman, jenž chytil ve 24. minutě i Pernišovu střelu zblízka.

Olomouc hrála po většinu zápasu v defenzivě, spoléhala se pouze na občasné protiútoky. Ve 21. minutě z velkého úhlu se po Hubníkově střele míč otřel o břevno jihlavské branky.

Tlak se podařilo domácím fotbalistům zúročit ve 32. minutě. Po Vladykově rohovém kopu se dostal k odraženému míči obránce Kopic a hlavou zblízka skóroval. Po obdržené brance Olomouc otevřela více hru a častěji se pouštěla do útočení, Jihlava však soupeře nepustila do vážnější akce.

Trenér Olomouce Uličný po poločasové "bouřce" v šatně sáhl ke dvěma střídáním a Sigma začala hned po přestávce více útočit. Výsledkem aktivity ale byla pouze jediná vážnější šance, když Kovář našel v 57. minutě přesnou přihrávkou do uličky Onofreje a jeho střela po teči jihlavských zadáků těsně minula branku. Aktivní Jihlava se ale nenechala zaskočit a v 53. minutě přidala druhou branku. Lovětínský z přímého kopu našel u vzdálenější tyče Pešku, jehož hlavička se od země odrazila do olomoucké sítě.

Fotbalisté Vysočiny si pak už hlídali náskok. Situaci jim ulehčil obránce Hudec, který srazil v úniku střídajícího Svobodu a olomoucký zadák uviděl v 72. minutě červenou kartu. Zápas dostal v závěru jednoznačný charakter. Sigma se smířila s porážkou a v pohodě hrající Jihlava ještě zvýšila svůj náskok. V úniku tří hráčů Perniš volil místo přihrávky tvrdou střelu, kterou překvapil Lovásika.

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc 3:0 (1:0)
Branky: 32. Kopic, 53. Peška, 83. Perniš. Rozhodčí: Šedivý - Pospíšil, Slavík. ŽK: Perniš, Kopic - Špiláček, Horáček, Rýdel. ČK: 72. Hudec. Diváci: 1652.
Jihlava: Rzeszoto - Veselý, Šourek, M. Kadlec, Kopic - Malínek (65. Svoboda), Vladyka (59. Pacholík), Zúbek, Lovětínský - Perniš, Peška (77. Liška). Trenér: Večeřa.
Olomouc: Lovásik - Horáček (46. Kaščák), Kovář, Hudec, R. Hubník - Randa, Rýdel (65. J. Schulmeister), Špiláček (46. Vepřek), Onofrej - Šultés, Babnič. Trenér: Uličný.