Rubriky:

1. liga

Dávali jsme víc srdce než jiní, říká kapitán Liberce

30. dubna 2006 15:14

Tým, který dýchá jako jeden muž. To je podle libereckého Tomáše Zápotočného hlavní deviza kádru nového fotbalového mistra. "Táhli jsme celou dobu za jeden provaz, jeden dokázal zabojovat za druhého," říká kapitán Slovanu v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Liberec to dokázal, jak vám je po těle?
Nádhera, nemám slov.

Byl ten poslední krok k titulu nejtěžší?
Já myslím, že ne, pro mě bylo klíčové domácí vítězství nad Příbramí.

Co podle vás rozhodlo, že jste vyhráli ligu?
Tým, parta a všichni lidi kolem mužstva. Všechny kluky i trenéry mám hrozně rád. Táhli jsme celou dobu za jeden provaz, jeden dokázal zabojovat za druhého. Jsme tady prostě jedna velká rodina, což platilo po celých těch 28 kol. Myslím, že jsme do toho dávali o trošku víc srdce než ostatní a teď sklízíme to krásné ovoce.

Když před sezónou nastal velký průvan v kádru, nebál jste se, že Liberec na nejvyšší příčky nedosáhne?
To v žádném případě, věřil jsem mužstvu. Semkli jsme se a tímhle jsme odpověděli i panu Řepkovi na jeho výroky po našem vítězství na Letné.

Nazdvihla vás ta slova?
Je to jeho názor, já mu ho neberu. Nejlepší v republice je teď Slovan Liberec a to je pádná odpověď. Je to lepší, než mu přes noviny vracet nějaké útoky.

Kdyby po sezoně přišla nabídka ze Sparty, vzal byste jí?
Já už to kdysi říkal malým klukům v Příbrami. Do Sparty bych nikdy nešel. Vrchol jsem zažil tady v Liberci, tenhle tým je moje srdeční záležitost. Nepotřebuji přestupovat v rámci Česka, ale jednou bych se rád dostal do vysněné anglické ligy.

V zimě jste odmítl lukrativní nabídku z Turecka. Teď asi nelitujete...
Rozhodně ne, udělal jsem správné rozhodnutí. Chtěl jsem zůstat kvůli titulu a tohle je odměna. Jsem na sebe docela hrdý, že jsem neodešel.

Co bude dál? Zůstanete v Liberci?
Máme titul a čeká nás předkolo Ligy mistrů. Rád bych v Liberci zůstal a porval se o postup. Byl by to krásný sen. Artmedia se do Ligy mistrů taky dostala, tak proč bychom se o to nemohli pokusit my.

Sníte i o účasti na mistrovství světa?
Asi jako každý. Dostal jsem se na zápas do Turecka, kde jsem si to strašně užíval. Snažím se hrát co nejlíp, abych byl v nároďáku častěji.

Jak velkou zásluhu má na titulu Vítězslav Lavička?
Absolutně největší. Trenér nás krotil každý den a já mu budu až do smrti vděčný, kam nás dotáhl. Jako trenéra i člověka si ho moc vážím.

Měli jste naplánovaný scénář oslav už před utkáním s Mostem?
Plánované oslavy jsou nejhorší, takže jsme nic nezařizovali. V tomhle směru jsme byli pokorní. Oslavit se to ale pořádně musí, je možné, že někteří se dva nebo tři dny neobjeví doma... Ale já už nejsem nejmladší, nevydržím pařit tři dny v kuse.

Komu vy osobně věnuje titul?
Těch lidí je spousta: manželka, dcerka Adélka, táta, babička, strejda Míla z Pelhřimova. Kdybych je měl všechny vyjmenovat, bylo by to na dlouho...

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..