Boleslav nechala body v sestupem ohroženém Brně

BRNO

Fotbalisté Brna v neděli notně zvýšili překvapivým vítězstvím nad Mladou Boleslaví svoje šance na záchranu v nejvyšší soutěži. Mladé Boleslavi se zápas na podmáčeném trávníku a za stálého deště vůbec nevyvedl, přesto nadále zůstává díky plichtě Teplic s Jabloncem ve hře o druhou příčku a předkolo Ligy mistrů.

Hned na začátku utkání poslal Pavlík přesný pas za obránce Simrovi a Brno získalo vedení. Hosté po inkasovaném gólu výrazně přidali. S Palátovou nebezpečnou střelou si brankář Lejsal poradil a ve 28. minutě měli dokonce po faulu Siegla na Brezinského výhodu pokutového kopu. Matějovský ovšem vysoko přestřelil.

Středočechy za to stihl trest. Výtečně hrající Simr se uvolnil v šestnáctce a předložil balón ještě lépe postavenému Zelenkovi, který bombou pod břevno zvýšil na 2:0. Loni nejlepší brněnský kanonýr se trefil na jaře poprvé.

Očekávaný nápor hostů po pauze nepřišel. Naopak Zelenka minul ve výhodné pozici Millerovu branku. Chvíli na to se věrní fanoušci Brna radovali potřetí, když obránce Horejš zužitkoval hlavou Černého centr z levé strany. Boleslav odpověděla nebezpečným střeleckým pokusem Matějovského z 20 metrů, Lejsal však vyškrábl balón nad břevno.

V 68. minutě se Moravané domáhali penalty po zákroku Víta na Simra. Sudí nepískal, Brno ovšem i tak vzápětí přidalo po rozehraném trestném kopu čtvrtou branku. Vysoké vedení ovšem domácí uspokojilo a po chybách v defenzivě dovolili Boleslavi zkorigovat dvěma góly porážku na přijatelný rozdíl.

1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 4:2 (2:0)
Branky: 2. Simr, 32. Zelenka, 53. Horejš, 74. A. Besta - 81. Sedláček, 84. Ordoš. Rozhodčí: Adam - Ondo, Kumstát. ŽK: Večeřa, Horejš - Švejdík, Ševinský, Brezinský. Diváci: 1890.
Brno: Lejsal - Kuncl, Horejš, Pavlík, Siegl - Holek, Večeřa, Černý (82. Schuster), A. Besta - Zelenka (79. P. Mezlík), Simr (90. Baláž). Trenér: Mazura.
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Brzezinský, Švejdík, Palát - Kysela, Šmerda (46. Vít), Matějovský, Vaculík - Kulič (63. Ordoš), Pecka. Trenér: Uhrin.