Blšany prohrály v Jablonci a sestupují do druhé ligy

JABLONEC NAD NISOU

Fotbalisté Blšan jsou prvním sestupujícím týmem z letošní první ligy. Rozhodla o tom jejich středeční porážka 0:2 v Jablonci. Domácí naopak potěšili diváky, když přerušili sérii devíti zápasů bez vítězství.

První šanci měl v 10. minutě jablonecký Lafata, který dostal míč do běhu od Smíška, ale tváří v tvář padajícímu brankáři Slavíkovi trefil gólmanovo tělo. Hosté se zpočátku snažili hrát aktivně, vybojovali několik rohových kopů, ale v koncovce byli neškodní. Střelecký pokus Trappa v 16. minutě ohrozil pouze diváky v horní části tribuny za brankou.

Šance se rodily spíše na druhé straně. V 18. minutě byl unikající Lafata odstrčen Šourkem, upadl, ale rozhodčí Paták k nelibosti domácích posoudil zákrok jako dovolený. O dvě minuty později Kiša obehrál Michala, nebezpečně vystřelil, ale Slavík míč chytil. Ve 26. minutě odražený míč napálil prudce po zemi Jindřišek, ale Slavík byl opět na místě. Po půlhodině však musel hostující brankář pro zranění odstoupit a vystřídal ho Buček. Ten měl práci už po čtyřech minutách, kdy Weber ideálním pasem našel Lafatu, jehož ránu Buček vyrazil nohou. O pět minut později vypálil blšanský Brunclík, ale opět vysoko nad branku.

V úvodní minutě druhého poločasu se blšanský Devátý nečekaně dostal v pokutovém území do slibné pozice, avšak jeho střela z voleje se neujala. Byla to největší šance Blšan v celém zápase. V 64. minutě domácí Smíšek vybojoval v pokutovém území vysoký míč, přehrál obránce a vystřelil, Buček vyrazil, ale míč se dostal opět ke Smíškovi, který byl při dalším pokusu brankářem sražen. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Jindřišek přesnou střelou po zemi k tyči.

V 69. minutě dal Lafata zpětnou přihrávku Barankovi, jehož střela bez přípravy rozvlnila síť, ale hlavní rozhodčí na pokyn asistenta Goni gól neuznal. Domácí však přesto zvýšili na 2:0. V 79. min. Smíšek naskočil na Weberův centr a hlavičkou zpečetil jablonecké vítězství. V 84. minutě se hned po svém příchodu na hřiště řítil na branku Blšan mladý Nulíček, ale trefil padajícího Bučka a stav 2:0 se už nezměnil.

Jablonec - Blšany 2:0 (0:0)
Branky: 65. Jindřišek z pen., 79. Smíšek. ŽK: Laciga - Šindelář, Müller, Michal, Buček. Rozhodčí: Paták - Goňa, Košec. Diváci: 2150.
Jablonec: Špit - Laciga, Hušek, Svojtka, Jindřišek - Kiša, Baranek, Kordula (80. Vrabec), Weber - Smíšek (87. Svátek), Lafata (83. Nulíček). Trenér: Rada.
Blšany: Slavík (30. Buček) - Brunclík, Müller, Šourek, Michal - Šindelář, Trapp, Vorel, Volek (73. Zeher) - Polodna (84. Kacafírek), Devátý. Trenér: Bílek.