Vasas - Mladá Boleslav 1:3

Středočeši i Jablonec vítězí, bývalý hráč Sparty a Slavie zničil Brno

3. února 2017 16:24 - Lipot
(Aktualizováno: 3. února 2017 22:38)

Jen samé výhry registrují v zimní přípravě. Fotbalisté Mladé Boleslavi si k druhému zápasu na rakouském soustředění odskočili do maďarského Lipotu a porazili Vasas Budapešť 3:1. Góly třetímu týmu maďarské ligy vstřelili Přikryl, Takács a Mebrahtu. Kouče Martina Svědíka mrzí jen skutečnost, že proti původnímu plánu se stejně jako v duelu s Trnavou (3:2) muselo znovu hrát na umělém trávníku. Brno v Turecku prohrálo 1:3 s Těrekem Groznyj, dva góly mu dal Albánec Balaj. Jablonec se v Portugalsku po výhře 2:0 nad švédským Örebro dostal do finále Atlantic Cupu.

Radek Petrášek, ČTK

Vasas Budapešť je tradiční klub, Středočeši se však slávy šestinásobného maďarského mistra nelekli. První gól připravil Takács, který vystihl soupeřovu rozehrávku, přihrál Přikrylovi a ten povedenou střelou s odrazem od tyče do brány otevřel skóre.

Maďaři ještě do přestávky z penalty vyrovnali, druhý poločas ovšem patřil už jen Mladé Boleslavi. Na Matějovského rohový kop vyskočil nejvýš Takács a hlavou vstřelil vítězný gól. Náskok ještě jistil Mebrahtu, který se trefil při svém prvním kontaktu s míčem.

Brno na soustředění v Turecku podlehlo čtvrtému týmu ruské ligy. Na Zbrojovku měl spadeno především albánský útočník Bekim Balaj. Bývalý hráč Sparty a Slavie vstřelil dva góly a Těrek Groznyj zvítězil 3:1. Paradoxně právě Balaj byl v nastaveném čase za kontroverzi s rozhodčím vyloučen.

Jablonci se daří v Portugalsku, postoupil už do finále Atlantic Cupu. V prvním zápase zdolal po penaltovém rozstřelu silný Šachtar Doněck, ve druhém duelu porazil devátý tým švédské ligy Örebro 2:0. Skóre otevřel Mehanovič, před koncem pak Pospíšil proměnil penaltu.

Přípravný fotbalový zápas:
Maďarsko: Vasas Budapešť - Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Branky: 34. z pen. Ádám - 20. Přikryl, 60. Takács, 62. Mebrahtu.
Mladá Boleslav - I. poločas: Vejmola - Pauschek, Da Silva, Stronati, Keresteš - Takács, Mareš - Vukadinovič, Valenta, Přikryl - Chramosta.
II. poločas: Šeda - Jánoš, Čmovš, Stronati (61. Hůlka), Fleišman - Takács (61. Levin), Matějovský - Nečas, Chramosta (61. Mebrahtu), Fabián - Železník.
Turecko: Těrek Groznyj - Zbrojovka Brno 3:1 (1:1)
Branky: 50. a 62. Balaj, 35. Mbengue - 26. Řezníček.
Brno: Melichárek - Štohanzl, Vraštil, Pavlík, Jablonský - Buchta, Zavadil (C) (65. Sedlák) - Litsingi (46. Přichystal), Škoda, Lutonský - Řezníček (74. Rybička).
Portugalsko: FK Jablonec - Örebro 2:0 (1:0)
Branky: 10. Mehanović, 84. z pen. Pospíšil.
Jablonec: Valeš - Jankovič, Pernica, Beneš, Zelený (46. Hanousek) - Trávník (61. Pospíšil), V. Kubista (61. Jiráček) - Masopust (46. Diviš), Mehanovič (46. Považanec), Lárusson (61. Breda) - Mihálik (81. Doležal). Trenér: Klucký.