Sparta - Zenit 2:0

Výhra, která má zvuk. Letenští ve Španělsku přehráli Petrohrad

3. února 2017 19:53 - Benidorm
(Aktualizováno: 3. února 2017 20:16)

Nabírají slušnou formu. Fotbalisté pražské Sparty ve svém závěrečném utkání na druhém soustředění ve Španělsku porazili druhý tým ruské ligy Zenit Petrohrad 2:0. Skóre otevřel z penalty Dočkal, ve druhé půli se trefil Juliš. Letenští tak ve Valencii ani jednou neinkasovali, v předešlých zápasech porazili Sturm Štýrský Hradec 5:0 a remizovali s Ferencvárosem 0:0.

Vlastimil Vacek, Právo

Petrohrad je nejsilnější soupeř, na kterého Sparta v zimní přípravě narazila. Stejně jako Pražané je účastníkem vyřazovací části Evropské ligy. Zatímco Letenští v úvodním jarním kole narazí na jiný ruský tým Rostov, Zenit se utká s Anderlechtem.

Český vicemistr se ujal vedení, Karavajev došel pro penaltu a Dočkal ji proměnil. Těsně před přestávkou Dzjuba trefil břevno. Ve druhém poločase po faulu Costy kopal penaltu i Zenit, jenže Koubek ji Criscitovi chytil. Juliš pak dorážkou do odkryté branky pojistil cenné vítězství, Dočkal ještě v závěru z přímého kopu trefil břevno.

Petrohradu nepomohl ani hvězdný obránce Ivanovič, který tento týden přestoupil do Zenitu z Chelsea.