Liberec - Zlín 0:0Slovan v dohrávce U Nisy ševce nezlomil. V bojovném duelu góly nepadly

Liberec

Fotbalisté Liberce remizovali v dohrávce 17. kola se Zlínem 0:0. Bojovné utkání nenabídlo mnoho šancí, střelci se neprosadili. Domácího Voltra vychytal zlínský gólman, na druhé straně selhal v koncovce Fantiš. Neprosadil se ani liberecký Milan Baroš v roli střídajícího žolíka.

Liberecký útočník Milan Baroš přišel na hřiště jako střídající eso v barvách Slovanu. Proti Zlínu se ale v dohrávce gólově neprosadil. Tentokrát se mu vrhl pod nohy Zoran Gajič.

Do jarní části chtěli Severočeši vstoupit vítězně, aby se posunuli se do klidnějších pater prvoligové tabulky, jenže fotbalisté Liberce se kýžených tří bodů nedočkali. Se Zlínem doma pouze remizovali a v součtu s podzimem čekají na výhru už sedm zápasů.

Chladné počasí přilákalo do ochozů stadiónu U Nisy jen několik set nejvěrnějších diváků a ti se fotbalem v prvním poločase příliš nezahřáli. Ševci byli sice aktivnější, do vyložených šancí je ale nově sestavená obranná čtveřice domácích nepouštěla.

Vukadinovič hrozil, terén mu moc neseděl

O první vzruch se v 15. minutě postaral zlínský Vukadinovič, který střelou z úhlu vylekal gólmana Dúbravku. Na druhé straně provětral Dostála jedovatou střelou zpoza šestnáctky Voltr. Kádr Slovanu prošel v zimní pauze radikální obměnou, v základní sestavě se oproti poslednímu podzimnímu duelu s Jihlavou objevilo hned pět nových tváří a nesehranost byla na modrobílých znát.

Libereckým, kteří v sestavě postrádali Vůcha, vázla kombinace a velkou šanci si v úvodních pětačtyřiceti minutách nevypracovali. Ani Zlínští na tom však nebyli o mnoho lépe, ve 39. minutě však mohli udeřit. Srbský rychlík Vukadinovič našel na hranici malého vápna Fantiše, jenže ten ranou k tyči nechal vyniknout Dúbravku.

Liberec po pauze přidal, odměny se nedočkal

Zatímco v první půli byli Liberečtí takřka neškodní, po změně stran začali ševcům nepříjemně zatápět. V 54. minutě protáhl Dostála dalekonosnou ranou Potočný a Breiteho střelu zblízka Zlínští na poslední chvíli zblokovali na roh. Liberečtí díky zvýšené aktivitě probudili i publikum, které v 67. minutě roztleskal Voltr. Jeho hlavičku Dostál s obtížemi vytěsnil na roh.

S přibývajícím časem domácí stupňovali nápor, na hřišti přišel i střídající Baroš, jenže recept na pozornou zlínskou defenzivu Severočeši nenašli. V duelu, který fotbalové krásy příliš nenabídl, se tak oba soupeři rozešli smírně.