Hubník velel bitvě kapitánů. Až dvě minuty před koncem padl - a Plzeň s ním

Obávaný kanonýr na straně Slavie, renomovaný stoper v řadách Plzně. Očekávalo se, že duel kapitánů klidně může ligový šlágr i rozhodnout. Roman Hubník dlouho držel sešívané na uzdě, nakonec mu však nebylo nic platné, že se Milan Škoda neprosadil. Při standardce v 88. minutě obrana oslabené Viktorie povolila a červenobílí jsou k titulu o krok blíž.

Milan Škoda ze Slavie a Roman Hubník z Plzně během utkání 19. kola ePojištění.cz ligy.

Plzeň po prohře se Slavií

Slavia po výhře nad Plzní

Trenér Slavie Šilhavý o výhře nad Plzní

Často na sebe narazili, schytali spoustu ran. Plzeňský kapitán dokonce dohrál šlágr s monoklem pod okem, v průběhu prvního poločasu musel být na lavičce několik minut ošetřován.

Roman Hubník potvrzoval své renomé, díky skvělé poziční hře se nejednou zdálo, že všechny útoky Slavie končí u něj. Bylo tedy symbolické, že když dvě minuty před koncem podskočil Sýkorův centr z rohového kopu, celá jeho Plzeň padla s ním.

Milan Škoda se mohl stát hrdinou duelu mnohem dřív, než se dočkal obránce Frydrych. K první velké šanci mu pomohlo právě Hubníkovo zaváhání, druhou měl na začátku druhé půle. V obou případech sice dostal míč přes Kozáčika, ne však do branky.

A tak přenechal všechnu střeleckou slávu nenápadnému obránci.

Okamžiky Milana Škody
2. minuta - Sklepnutím míče připravil první útok, který nepřesnou hlavičkou sám zakončil.
16. - Je faulován Hořavou a sešívaní mají slibnou standardku.
28. - Nevyužívá první tutovku zápasu, po chybě právě Hubníka přehazuje brankáře, ale nepřesně.
38. - Nebezpečně hrozí ve vápně, Řezník před ním hasí na roh.
49. - Tutovka! Po rychlém brejku uháněl Škoda sám na brankáře, zasekávačkou se zbavil dotírajícího Hejdy, jenže Kozáčika přehodil znovu nepřesně.
79. - Jeho nájezd oslabená Plzeň včas hasí.
Okamžiky Romana Hubníka
7. - Hlavou jako poslední instance hasí rychlý brejk Slavie, podobný výjev bude k vidění ještě několikrát.
11. - Po rohu pomáhá v ofenzívě, akce však končí nepřesným zakončením.
13. - V pádu hasí nebezpečí právě před Škodou.
15. - Všechno končí u Hubníka - zastavuje finální Zmrhalovu přihrávku po rychlém brejku.
24. - Ve spolupráci s Limberským řeší nebezpečný Sýkorův nájezd.
27. - Prohrál souboj se Sýkorou, situaci zachraňuje Limberský.
34. - Zastavuje nájezd Hušbauera. Po souboji s ním zůstává ležet a je ošetřován až na lavičce. Na trávník se vrací až za pět minut - a hned odvrací několik centrů.
45.+1 - Poslední šance první půle končí symbolicky na Hubníkovi.
69. - Zastavuje první průnik nažhaveného náhradníka Mešanoviče.
81. - Blokuje Hušbauera za cenu rohu.
84. - Těžký zákrok, hasí tutovku Mešanoviče.
88. - Na Sýkorův roh nedosáhl, Deli prodloužil míč na zadní tyč a tam Frydrych hlavou rozhodl. 1:0!