Rubriky:

1. liga

Náš tým ukázal morálku, cení si kouč Levý po výhře Slovácka nad Boleslaví

19. března 2017 09:32 - Uherské Hradiště

Doma vyhráli fotbalisté Slovácka poprvé od loňského 20. srpna. Triumf 2:1 nad Mladou Boleslaví jim zajistil v úplném závěru zápasu z trestného kopu záložník Marek Havlík. Centrovaný míč, na nějž nedoskočil spoluhráč Šumulikoski, nakonec doplachtil do sítě. To už hosté dohrávali bez vyloučeného stopera Da Silvy.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Proti Boleslavi se nám dlouhodobě nevedlo. Jsem šťastný, že se nám ji teď podařilo zdolat před našimi fandy, a po půl roce jsme si s nimi mohli zase užít vítěznou děkovačku," zářil jednadvacetiletý Havlík. Uznal, že začátek střetnutí nebyl od jeho mužstva optimální. „Postupně jsme se ovšem dostali do tempa. Povedlo se nám srovnat a soupeře jsme poté zatlačili do defenzívy. Naštěstí nám to tam v početní převaze na poslední chvíli padlo i podruhé," liboval si.

Kouč celku z Uherského Hradiště Stanislav Levý mínil, že jeho svěřenci výhru vydřeli. „Nejprve hosté potrestali naši hrubku, avšak potom náš tým ukázal obrovskou morálku, charakter a pracovitost. Byli jsme za to v závěru odměněni," měl radost.

Těšilo ho, že Slovácko vstřelilo oba góly po standardních situacích. „V obou případech jsme se prosadili i s trochou štěstí. Získali jsme strašně důležité tři body. Tato výhra nám do dalšího průběhu sezóny hrozně moc pomůže," očekává Levý.

Mladá Boleslav nezopakovala v Hradišti velmi dobrý výkon z předchozího vítězného střetnutí se Spartou. „Docela dobře jsme do zápasu vstoupili, avšak postupně nám přestávala pracovat středová formace. Prohrávali jsme navíc osobní souboje. Veliká škoda, že jsme neskórovali z velké šance za stavu 1:0 pro nás. A pak jsme si bohužel nepohlídali dvě standardky. O body jsme se připravili vlastními chybami," smutnil boleslavský trenér Martin Svědík.

Značné zklamání netajil ani mladoboleslavský záložník Adam Jánoš, který měl na kopačce zvýšení na 2:0. „Brankář Heča proti mně dobře vyběhl, bohužel jsem ho trefil," kál se. „Domácí se do šancí moc nedostávali, ale z jednoho rohu v prvním poločase vyrovnali. Ani po pauze si nic moc nevytvořili, avšak v devadesáté minutě se jim podařilo dát rozhodující gól," štvalo Jánoše.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..