Rubriky:

1. liga

Je jasno! Prestižní derby Slavie se Spartou píská sudí Franěk

29. března 2017 12:27 - Praha

Nedělní fotbalový svátek, pražské derby mezi Slavií a Spartou, bude řídit rozhodčí Pavel Franěk. Informaci odhalil OFS Rakovník a poté ji potvrdil i zdroj Sport.cz z rozhodcovských kruhů. Asistovat mu budou Jan Paták s Pavlem Peřinou a jako 4. rozhodčí byl nominován Zbyněk Proske. Delegáty fotbalové asociace budou pro DERBY Petr Mlsna a Emil Ubias. Zápas začíná v 17:30.

 

Před pár dny ještě nebylo jasno, kdo dostane důvěru odpískat bitvu o Prahu. „Ještě je čas, naše komise se do té doby sejde. Sledujeme rozhodčí na semináři, jak jsou na tom. Máme tři, čtyři kandidáty. Je to samozřejmě velmi důležitý zápas, grand derby České republiky. Proto chceme, aby ho pískal v daný moment nejlepší rozhodčí," sliboval Michal Listkiewicz, předseda Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.

Franěk již řídil prestižní derby "S" několikrát v minulosti. V roce 2008, kdy derby skončilo nerozhodně, vyloučil střelce Slavie Davida Kalivodu, když si v euforii svlékl dres. "Nepochyboval jsem ani vteřinu. Pravidla jsou jasná, za svlečený dres je žlutá karta. Tak jsem to prostě musel sečíst," komentoval tehdy svůj verdikt, kdy tasil červenou kartu.

V dubnu 2010 pak měl po derby "S" zastavenou činnost na pět zápasů. Tehdy mu bylo vyčítáno, že byl příliš benevolentní vůči sparťanskému stoperovi Tomáši Řepkovi. Měl mu podle komise udělit nejméně žlutou kartu. Udělal i další velké chyby.

dos, rjm, neu, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..