Rubriky:

1. liga

Teplice si stěžují na sudího. Netrestal surovou hru Plzně! Komise rozhodčích to řešit nebude

4. dubna 2017 17:45 - Teplice
(Aktualizováno: 4. dubna 2017 20:34)

Fotbalové Teplice si stěžují na rozhodčího Pavla Julínka. Sudí podle severočeského klubu v sobotním utkání s vedoucí Plzní (2:2) mimo jiné chybně neudělil karty obránci Viktorie Davidu Limberskému a nepotrestal Marka Bakoše, který udeřil loktem do krku Martina Filla. Protest však podaly až dnes a nestihly tak pondělní oficiální termín a komise rozhodčích FAČR se tak případem zabývat nebude.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Ligová fotbalová asociace jako řídící orgán soutěže žádný protest neobdržela. Tudíž se jím nemůže zabývat ani komise rozhodčích FAČR," řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta.

Teplice protest adresovaly přímo předsedovi komise rozhodčích Michalovi Listkiewiczovi, ale až dnes. Stížnost na výkon sudího je přitom potřeba podat v pondělí před zasedáním komise. "Vzhledem k tomu, že to u nás řeší představenstvo klubu, tak pondělní poledne je pro nás šibeniční termín. Takže jsme termín zřejmě nestihli," připustil mluvčí Teplic Martin Kovařík.

Teplicím se nelíbilo zejména to, že sudí Julínek nechránil zdraví hráčů. "Jednou z priorit rozhodčích by měla být ochrana zdraví hráčů, ovšem během zápasu s Plzní došlo ke dvěma střetům, kdy se na zemi ocitli hráči po srážce hlavami," uvedly Teplice v prohlášení. Poprvé šlo o srážku Tomáše Vondráška s Bakošem a poté Admira Ljevakoviče s domácím stoperem Romanem Hubníkem.

"Na Tomáše Vondráška dokonce bylo při pokračování hry šlápnuto, z celého souboje si odnesl lehký otřes mozku a musel střídat," prohlásil šestý celek prvoligové tabulky. "V obou těchto případech se pravděpodobně nejednalo o nedovolenou hru," dodal severočeský klub.

Teplicím se také nelíbila Julínkova benevolence k několika zákrokům plzeňských hráčů. "V 19. minutě nebyl odpískaný faul Limberského na pronikajícího Vondráška, v téže minutě pak měl Bakoš vidět minimálně žlutou kartu za loket do krku Filla," napsaly Teplice.

V prvním poločase podle severočeského klubu Julínek také chyboval, když nepotrestal faul Jana Kopice na Nivalda. Měl také dát Bakošovi žlutou kartu za opakované nesportovní chování vůči sudímu a faul na Tomáše Kučeru. Teplice, které vedly ještě v 85. minutě 2:0, si také postěžovaly na Limberského skluz na Filla v nastavení.

rjm, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..