Slavia vede ligu před Plzní už jen o skóre. Teplice remizovaly, Karviná vyhrála duel nováčků

Fotbalová Slavia se sice vrátila do čela tabulky ePojisteni.cz ligy, před druhou Plzní ale vede už jen o skóre. V Edenu v 26. kole ztratila po remíze s Jabloncem 1:1, kterou navíc zachránila až v 90. minutě. Viktoria má přitom s lídrem lepší vzájemnou bilanci, která na konci sezóny rozhoduje. O poháry bojující Teplice doma v dalším nedělním duelu jen remizovaly se Slováckem 2:2. Karviná porazila v souboji nováčků předposlední Hradec Králové 4:2.

Zdrcený obránce Slavie Praha Michal Lüftner po vlastním gólu.

Jarní euforie Slavie v tomto týdnu trochu zhořkla. Nejprve Zlín ukončil v poháru sny červenobílých o double a nedělní remíza s Jabloncem zkomplikovala i boj o titul. Sešívaní před zápasem oslavili převzetí Edenu do čínských rukou, ale samotný duel slavnostní atmosféru dost pokazil.

A to mohlo být pro Slavii ještě hůř, protože po vlastním gólu Michaela Lüftnera ve druhé půli prohrávala. Návrat na první místo jí zařídil až v 90. minutě střídající Muris Mešanovič. Hosté z Jablonce, kteří si v minulém kole uřízli ostudu porážkou s Příbramí, přitom zahodili hned několik šancí. Slavia neporazila Jablonec poosmé za sebou.

Teplický sen o pohárech se pomalu rozplývá. Severočeši sice prodloužili neporazitelnost na šest zápasů, ale po domácí remíze se Slováckem, na jehož lavičce koučoval Stanislav Levý 100. zápas v české lize, se jim Evropa spíše vzdálila. Proti Slovácku jen dotahovali zásluhou dvou gólů Martina Filla, který druhý gól vstřelil z penalty po faulu na Červenku. Teplice ztrácí na čtvrtou Mladou Boleslav čtyři body.

Karviná utnula sérii pěti porážek a vrátila se do horní poloviny tabulky. V nováčkovském souboji sice nejprve promarnila dvoubrankový náskok. Ale ve druhé půli jí ho vrátili Kalabiška s Wágnerem. Hradec sice v závěru soupeře přehrával, ale na body popáté za sebou nedosáhl a z předposlední příčky se musí bát hrozby sestupu.

Karviná - Hradec Králové 4:2
Branky: 22. Dressler, 25. Budínský, 66. Kalabiška, 89. Wágner - 37. Mudra, 55. Martan
Teplice - Slovácko 2:2
Branka: 53. Fillo, 71. Fillo (z pen.) - 2. Zajíc, 56. Navrátil
Slavia - Jablonec 1:1
Branka: 90. Mešanovič - 73. Lüftner (vlastní)