Rubriky:

1. liga

MŠMT začne příští týden vyplácet dotace na sportování dětí

18. května 2017 11:13 - Praha

Ministerstvo školství začne začátkem příštího týdne vyplácet sportovním klubům dotace na podporu sportování dětí a mládeže. Jedná se o 1000 korun za každé dítě trénující jednou týdně a 2000 korun za dítě, které se připravuje dvakrát týdně. Ministerstvo již ukončilo rámcovou kontrolu tohoto programu, dopadla v pořádku. Novinářům to dnes po zahájení oslav programu Erasmus na Kampě řekla ministryně Kateřina Valachová (ČSSD).

 

Petr Horník, Právo

"Aktuálně kontrolní komise ministerstva prověřila celý program 8, to je jedna miliarda pro děti a mládež, trenéry, která je absolutně transparentní," řekla Valachová. Komise jí prý doporučila, aby částku pro děti, které sportují dvakrát týdně, zvýšila na 2000 korun. V programu je podle ní dostatek finančních prostředků. "Dobrá zpráva je, že nebyly zjištěny žádné pochybnosti," dodala.

Ministryně nařídila pozastavení a přezkoumání dotačních programů pro sport v souvislosti s podezřením z jejich zneužití. O sportovních dotacích se údajně domlouvala její náměstkyně Simona Kratochvílová s předsedou Fotbalové asociace ČR Miroslavem Peltou. Oba policie obvinila a skončili ve vazbě. Investiční program, kterého se případ týká, Valachová minulý týden zrušila.

Sportovní svazy by měly na svou činnost v červnu dostat vyplacenu zálohu ve výši minimálně poloviny loňské dotace. Zbytek peněz obdrží po novém posouzení žádostí. Rychle by mělo být zajištěno i financování významných akcí, aby neutrpěla mezinárodní prestiž České republiky a závody se mohly bez problémů konat, slíbila již v pátek ministryně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..