Rubriky:

1. liga

Slávistický kapitán Piták přestoupil do Salcburku

20. června 2006 18:46 - PRAHA

Kapitán fotbalistů pražské Slavie Karel Piták přestoupil za 25 miliónů korun do Salcburku. S rakouským vicemistrem podepsal šestadvacetiletý záložník smlouvu na tři roky a již v pondělí do svého nového působiště odcestoval.

Piták se výrazně přiblížil přestupu minulý týden, kdy hráč s jednou reprezentační zkušeností uspěl na testech a zbývalo jen, aby se dohodly kluby. Podle úterního sdělení pražského klubu dostane část ze sumy za transfer Hradec Králové, odkud Piták v listopadu 2001 do Slavie přišel.

Slavia v Pitákovi ztrácí nejen kapitána a tahouna týmu, ale i jednoho z nejlepších střelců. V uplynulé sezóně skóroval stejně jako Stanislav Vlček desetkrát.

Bude dál držet palce

"Vzpomínat na léta ve Slavii budu jenom v dobrém. Zažil jsem tu krásné pohárové zápasy, nastupoval jsem s výbornými spoluhráči. Slavii budu dál pozorně sledovat a držet jí palce," uvedl Piták na rozloučenou.

V Salcburku se Piták setká s dalším bývalým královéhradeckým fotbalistou Vratislavem Lokvencem, v Red Bullu působí také Patrik Ježek. Ambiciózní klub před novou posilou mohutně posiluje, dnes vedle Pitáka získal také švýcarského reprezentanta Johana Vonlanthena.

V minulých dnech podepsal smlouvu s chorvatským kapitánem Nikem Kovačem, jiným účastníkem MS Milanem Dudičem ze Srbska a se slovenským záložníkem Vladimírem Janočkem.

Klubu šéfuje dvojice fotbalových legend: trenérem je německý mistr světa Lothar Matthäus, sportovním ředitelem Ital Giovanni Trapattoni.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..