Plzeň zůstala ve hře, na poslední chvíli se trefil Krmenčík

90. Krmenčík 0:1
Záznam online reportáže »

20. května 2017 18:53 - Brno

Fotbalisté Viktorie Plzeň zůstali ve hře o titul zásluhou výhry 1:0 v Brně. Zisk tří bodů zachránil obhájcům titulu až gól Michaela Krmenčíka v druhé minutě nastavení. Plzeň tak udržela dvoubodovou ztrátu na vedoucí Slavii. Utkání bylo současně domácí rozlučkou kapitána Pavla Zavadila, který po sezoně míří do Opavy.

Luděk Peřina, ČTK

Brňané se snažili v úvodu o aktivní hru, záměr jim ale dlouho nevydržel. Jedinou vážnější šanci měl Řezníček, s jeho střelou si ale brankář Bolek snadno poradil.

Plzeň postupně získala územní převahu, která ale nevedla do šancí. Za celý první poločas Viktoria se před důraznou obranou soupeře neprosadila a brněnskou branku neohrozila. Zůstalo jen u náznaku šanci. Ve 12. minutě po Hubníkově centru Krmenčík hlavou vysoko přestřelil, o čtyři minuty později Petrželův centr přistál v Melichárkově náruči.

Plzeňský trenér Bečka musel už ve 36. minutě sáhnout k první změně v sestavě. Po souboji s Řezníčkem ve středu hřiště se zranil stoper Hejda, kterého nahradil Matějů. Těsně před přestávkou zahrozil Bakoš, jehož střela z trestného kopu ale minula branku.

Po změně stran Plzeň zrychlila hru a také zpřesnila kombinační souhru. Získala ještě výraznější územní převahu, s hrou do plné obrany si ale příliš nevěděla rady. Ve 49. minutě po Pilařově centru z levé strany hlavičkoval z úhlu Matějů, který ale Melichárka nepřekonal. O pět minut později Krmenčík hlavičkou netrefil branku.

Zbrojovka spoléhala jen na brejky. V 58. minutě zachránil situaci za cenu žluté karty brankář Bolek, jenž po vyběhnutí před trestné území fauloval Přichystala. Jelikož ale nešlo o vyloženou šanci, sudí vytáhl jen žlutou kartu.

Trenér Bečka se pokusil oživit neproduktivní hru svých svěřenců zařazením Kopice a Poznara. V závěru plzeňský tlak ještě zesílil. V 83. minutě po rohovém kopu Hájek těsně minul branku. Nervózně hrající hosté se prosadili až v 92. minutě, když únik Kopice po pravé straně proměnil Krmenčík a udržel naděje Plzně na obhajobu titulu.

29. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Krmenčík. Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Antoníček. ŽK: Zavadil, Šural - Hořava, Pilař, Bakoš, Bolek. Diváci: 6158.
Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Polák, Zavadil - Přichystal (85. Litsingi), Tašči, Lutonský - Řezníček. Trenér: Habanec.
Plzeň: Bolek - Hubník, Hejda (39. Matějů), Hájek, Limberský - Hořava, Hrošovský - Petržela (71. Poznar), Bakoš (55. Kopic), Pilař - Krmenčík. Trenér: Bečka.

Časová osa: 1. liga