Rubriky:

1. liga

Kapitáni Slavie a Plzně válčí o korunu nejlepšího hráče ligy. A s nimi i teplický špílmachr

25. května 2017 12:25
(Aktualizováno: 25. května 2017 14:30)

Sešívaní se perou s Viktorií o mistrovský titul a jejich bitva se přenesla i na pole pretsižní ankety. Kapitáni obou lídrů, plzeňský obránce Roman Hubník a slávistický útočník Milan Škoda, usilují o korunu nejlepšího fotbalisty této sezóny první ligy. S nimi se dostal do užší nominace také obrozený teplický záložník Martin Fillo. Hlasováním o tom rozhodli kapitáni a trenéři ligových celků a zástupci médií. Vítěz bude vyhlášen na nedělním Galavečeru ePojisteni.cz ligy, který začne v 19:00 v přímém přenosu ČT2.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mezi trenéry se o cenu ucházejí Jaroslav Šilhavý ze Slavie, Daniel Šmejkal z Teplic a Jozef Weber z Karviné. V nominaci na Objev roku jsou Lotyš Davis Ikaunieks z Jihlavy, Ondřej Mihálik z Jablonce a sparťan Michal Sáček. Na Cizince roku kandidují reprezentant Pobřeží Slonoviny Simon Deli, jeho bosenský spoluhráč ze Slavie Muris Mešanovič a Rus Vjačeslav Karavajev ze Sparty. Osobností ligy se stane jeden z trojice Roman Hubník, Milan Baroš (Liberec), Pavel Zavadil (Brno).

Zároveň už jsou známí vítězové doprovodných anket pro nejlepší hráče na jednotlivých postech.

Cenu pro brankáře sezóny získal Jiří Pavlenka ze Slavie, který odsunul na druhé místo slovenského vítěze posledních tří ročníku Matúše Kozáčika z Plzně. Třetí místo obsadil karvinský gólman Jan Laštůvka. "Ocenění si vážím, protože jsem ho nečekal. Je to asi odměna za práci, kterou do fotbalu vkládám. Jsem rád, že pomáhám týmu k úspěchům, a věřím, že jim pomohu i v sobotu," poukazuje Pavlenka, že sešívané dělí od mistrovského titulu sobotní výhra nad Brnem.

Hubník znovu nejlepším obráncem

Obráncům stejně jako loni vládne plzeňský stoper Hubník, jenž uspěl před slávistou Delim a sparťanem Karavajevem. "Ceny si vážím, protože hlasovali kapitáni a trenéři všech ligových týmů. Sezóna nebyla vůbec jednoduchá a o mistrovi rozhodne až poslední kolo, stále jsme ve hře a budeme bojovat do poslední minuty," ujišťuje Hubník, jehož Plzeň hostí Jihlavu.

Mezi záložníky vyhrál Fillo před Josefem Hušbauerem a dalším slávistou Antonínem Barákem. Hušbauer ovládl kategorii Chance Index o nejkreativnějšího hráče ligy. "Uvědomuji si, že na hřišti bývám nepříjemným protivníkem, proto je pro mě velké překvapení, že si mě samotní hráči zvolili," usmívá se Fillo, autor osmi gólů a tří asistencí v ligovém ročníku.

Nejlepším útočníkem byl zvolen Milan Škoda, jenž porazil spoluhráče Mešanoviče a sparťana Davida Lafatu. "Ocenění si obrovsky vážím. Už jen z důvodu, že v anketách hlasují i trenéři a kapitáni prvoligových mužstev. Kdybych zisk ceny komentoval poté, co jsme získali titul, vážil bych si ho ještě víc," líčí Škoda, který s 15 góly vede tabulku střelců společně s Lafatou.

Anketa o nejlepší hráče první fotbalové ligy za sezonu 2016/17:
Nominace:
Hráč sezóny:
Martin Fillo (Teplice)
Roman Hubník (Plzeň)
Milan Škoda (Slavia)
Trenér sezóny:
Jaroslav Šilhavý (Slavia)
Daniel Šmejkal (Teplice)
Jozef Weber (Karviná)
Cizinec sezóny:
Simon Deli (Slavia)
Vjačeslav Karavajev (Sparta)
Muris Mešanovič (Slavia).
Objev sezóny:
Davis Ikaunieks (Jihlava)
Ondřej Mihálik (Jablonec)
Michal Sáček (Sparta)
Osobnost sezóny:
Milan Baroš (Liberec)
Roman Hubník (Plzeň)
Pavel Zavadil (Brno)
Výsledky doprovodných anket:
Brankář sezóny:
1. Jiří Pavlenka (Slavia) 94 b.
2. Matúš Kozáčik (Plzeň) 89
3. Jan Laštůvka (Karviná) 65
Obránce sezóny:
1. Roman Hubník (Plzeň) 111
2. Simon Deli (Slavia) 82
3. Vjačeslav Karavajev (Sparta) 59
Záložník sezóny:
1. Martin Fillo (Teplice) 91
2. Josef Hušbauer 59
3. Antonín Barák (oba Slavia) 30
Útočník sezóny:
1. Milan Škoda (Slavia) 146
2. Muris Mešanovič (Slavia) 75
3. David Lafata (Sparta) 52
Chance index (cena pro nejkreativnějšího hráče):
Josef Hušbauer (Slavia)
dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..