Rubriky:

Fortuna liga

Včera Srb, dnes Bosňan! Další posilu Sparta získala ze slovácké vipky

30. května 2017 10:10
(Aktualizováno: 30. května 2017 11:18)

Bosenský fotbalista Eldar Civič se podle očekávání stal druhou letní posilou Sparty. Do pražského klubu levý bek přestoupil ze Slovácka a na Letné podepsal čtyřletou smlouvu. Už včera byl uzavřen příchod Srba Vukadina Vukadinoviče ze Zlína.

 

sparta.cz

S trochou nadsázky lze říci, že Letenští si jednu z posil vyzvedli z klubových prostor svého posledního ligového soupeře. Ligu zakončili právě na Slovácku, za které ovšem Eldar Civič nenastoupil.

„Věděl jsem, že přestup do Sparty je na spadnutí. Tak jsem radši odpočíval a díval se z vipky," směje se člen bosenské reprezentační jedenadvacítky v prvním rozhovoru pro sparťanský web.

Civič, který může hrát i v záloze, strávil v prvním týmu klubu z Uherského Hradiště tři roky, nyní se stěhuje do Prahy. „Cítím se skvěle, jsem rád, že jsem tady. Je to neskutečné," libuje si.

Je mu jasné, že ho na Letné čeká mnohem větší konkurence než dosud. „Ale bude jen na mně, abych se dostal do základní sestavy," ví jedenadvacetiletý rodák z Tuzly. Do Uherského Hradiště mířil už v šestnácti a o dva roky později si připsal debut v české nejvyšší soutěži. Od té doby nastoupil ve 47 ligových zápasech, v nichž vstřelil dvě branky a připsal si pět asistencí.

Jeho výhodou tedy je, že je adaptovaný a mluví dobře česky. "Jsem v Česku už pět let, takže se tady cítím jako doma," ujišťuje Civič.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..