Rubriky:

1. liga

Odchod titulárního partnera ligy byl jasný již v lednu. O nástupci se jedná

30. května 2017 17:35 - Praha

První fotbalová liga zůstala okamžitě po skončení ročníku bez jména. Společnost ePojisteni.cz, dosavadní titulární partner, totiž oznámila, že končí. Ligová fotbalová asociace (LFA) nyní vydala prohlášení, v němž poukazuje, že odchod hlavního partnera nesouvisí s dotačním skandálem. Již koncem ledna bylo jasné, že společnost neuplatní opci na příští ročník.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Český fotbal neví, kde mírnit ztráty dřív. Nepříjemný je pochopitelně také odchod titulárního partnera první ligy. S ním se ovšem počítalo již dříve.

„Společnost ePojisteni.cz uzavřela před začátkem minulého ročníku české nejvyšší soutěže kontrakt se společností STES a Ligovou fotbalovou asociací na jeden ligový ročník s následnou roční opcí. Společnost STES, držitel marketingových a televizních práv profesionálních klubů, informaci o neuplatnění opce obdržela poslední lednový den, v termínu, který je dle výkladu smlouvy poslední možný," rekapituluje Ligová fotbalová asociace (LFA).

Ve svém prohlášení dále poukazuje, že se tak stalo pět měsíců před koncem ligového ročníku a všechny tři strany se dohodly, že tuto informaci sdělí veřejnosti po skončení sezóny 2016/2017.

"Je tak zřejmé, že odchod titulárního partnera první ligy nemá souvislost s aktuálními událostmi ve Fotbalové asociace České republiky. Společnost ePojisteni.cz v pozici generálního partnera české nejvyšší soutěže v následujícím ročníku pokračovat nebude. LFA a STES v tuto chvíli intenzivně pokračují v jednáních, která započala už během jarní části sezóny, s potencionálními partnery," informuje LFA.

Spekuluje se, že fotbaloví funkcionáři vedou jednání s AAA Auto, Plzeňským Prazdrojem a jednou mediální společností.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..