Rubriky:

1. liga

Po deseti letech se s trenérem zase sešli. Do minulosti jsme se ale nevraceli, přiznává Matějovský

19. června 2017 10:05 - Mladá Boleslav

Po deseti letech se zase sešli. Zatímco trenér Dušan Uhrin po tu dobu kočoval Evropou, aby si mezi tím zkusil angažmá v Plzni a Slavii, Marek Matějovský po štaci v anglickém Readingu a šesti sezónách v dresu pražské Sparty zvolil návrat domů už před rokem. V nastávající sezóně se ale budou pokoušet společně o to, co už jednou v Mladé Boleslavi zažívali. O tažení na ligové výsluní, o postup do základní skupiny Evropské ligy.

 

David Šváb, ČTK

„Už je to všechno hrozně dávno, takže těžko porovnávat tehdejší a současné mladoboleslavské mužstvo. Ani by to nemělo smysl. Teď půjde hlavně o to, abychom se v pohárové Evropě prokousali přes těžkou kvalifikaci do základní skupiny, což jsem tehdy zažil já i trenér," připomíná nejzkušenější z mladoboleslavský fotbalistů Marek Matějovský tažení v tehdejším Pohár UEFA a postup přes francouzský Olympique Marseille do skupinové fáze.

Nechce se mu pouštět ani do reminiscencí na trenéra Uhrina, pod nímž už v Mladé Boleslavi hrával a s nímž se tehdy tým Středočechů o velké pohárové překvapení postaral.

„Vděčím mu za hodně, ale dlouho jsme se neviděli a společně nepracovali, takže mohu těžko hodnotit trenéra, stejně jako on mě. Až příští týdny a měsíce ukáží víc. I proto jsme se při prvním setkání do minulosti nevraceli. Jen jsme prohodili pár vět, jak by to mělo v nové sezóně fungovat."

Nový model v Mladé Boleslavi už Matějovský zažil

Ono fungování nově nastavené v mladoboleslavském fotbale nebude pro pětatřicetiletého Marka Matějovského zase až takovým nóvem, takže prázdninové rošády v realizačním týmu ho nepřekvapily.

„Zažil jsem to už ve Spartě, když jsem na Letnou přišel z Anglie. Generálním sportovním manažerem byl tehdy pan Chovanec, trenérem byl Martin Hašek. Uvidíme, jak to bude fungovat teď u nás v Mladé Boleslavi," čeká nejzkušenější hráč mladoboleslavského kádru, co přinese nový model s Dušanem Uhrinem v roli GSM a Martinem Svědíkem coby trenérem.

Jedno však ví docela jistě - po nevydařeném jaru čeká na něho i celé mužstvo hned několik výzev. Nejdřív kvalifikace o Evropskou ligu, do které Středočeši vstoupí už 13. července, přičemž soupeře se dozví při pondělním losování, hned poté boje v domácí ligové soutěži, v níž by rádi navázali na první Uhrinovu éru na mladoboleslavské lavičce, kdy se v tabulce prodrali na druhou a poté třetí příčku.

zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..