Rubriky:

Fortuna liga

Koleno drží, oddechl si Švento, když se po půlroční absenci vrátil do slávistické sestavy

2. července 2017 11:28 - Chomutov

Po půlroční absenci se slovenský legionář Dušan Švento opět objevil ve slávistické sestavě. „Síly ještě chybí, ale koleno drží, což je důležité,“ pochvaloval si po půlhodině, kterou odehrál v přípravném utkání proti Žilině. „Kondici doženu, protože příprava pokračuje, ale pro mě bylo podstatné otestovat, jak jsem na tom po operaci,“ připomínal jarní trable, které musela vyřešit až atroskopie kolena a následná rehabilitace.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak jste se vůbec cítil po tak dlouhé době, kdy jste fotbal sledoval jen z tribuny?

Perfektní. Koleno drží a ani trochu nebolelo, takže všechno dobře dopadlo a já se mohu odrazit do další fáze přípravy. To je pro mě největší pozitivum.

Pozitivem pro vás musí být určitě i hra mužstva, do něhož jste se po dlouhé době vrátil. Čtyřgólová výhrad nad slovenským mistrem je povzbudivá...

Předvedli jsme skutečně dobrý výkon, hráli jsme pěkný kombinační fotbal, kompaktně jsme bránili a Žilinu prakticky k ničemu nepustili. Sami jsme dali čtyři góly a měli i další příležitosti. Opravdu pozitiva, z nichž se dá čerpat a odrazit dál, i když je samozřejmě pořád co zlepšovat.

Ve slávistické kabině už se objevil turecký legionář Altintop, který je jednou z velkých letních posil. Jaké dojmy z jeho příchodu máte?

Opravdový sympaťák. Má už něco za sebou, takže po fotbalové stránce není co řešit. Podstatné ale je, že hned po prvních trénincích mezi nás zapadl. V kabině je dobrá parta, takže se snažíme, abychom mu příchod co nejvíce ulehčili a on se rychle aklimatizoval.

Kádr se rozrostl ale i o další hráče. Přišli Laštůvka, Jugas, Trubač, novou akvizicí je Ukrajinec Rotaň, během soustředění v Rakousku se k vám připojí Portugalec Danny. Jak se vůbec rodí nový slávistický tým?

Teď je ze všeho nejdůležitější, aby všechny osobnosti do mužstva dobře zapadly, aby se stmelila parta a připravili jsme se na ostrý start soutěžního podzimu. O to se musíme snažit všichni, neboť všem nám jde o to, abychom došli do vytouženého cíle.

Narážíte tím na kvalifikaci, v níž půjde o postup do Ligy mistrů?

Nejen na ni, i když na Ligu mistrů myslí každý z nás. Máme v kádru zkušené hráče i ty mladé, kteří se mohou v kariéře posouvat dál a třeba se právě v zápasech, jež nás čekají, ukázat a prodat. Proto teď jde o to, abychom se na sezónu dobře připravili a zvládli ji.

Vydatně posiluje nejen vaše Slavia, ale i konkurenční Sparta. Sledujete transferové dění u největšího rivala?

Pochopitelně, a nejen u něho. Nastávající ligový ročník by mohl být hodně atraktivní a zajímavý, což bude ale záležet hlavně na nás hráčích.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..