Karviná - Jihlava 2:0Karviná do nové sezóny vstoupila vítězstvím nad Jihlavou

34. Šisler (penalta) 1 : 0
57. Kalabiška 2 : 0

Karviná

Fotbalisté Karviné vstoupili do nové prvoligové sezóny vítězstvím 2:0 nad Jihlavou. Domácí góly dali Jan Šisler z penalty a Jan Kalabiška, který si v první půli průnikem do vápna řekl i o pokutový kop. Karviná nad týmem z Vysočiny vyhrála v nejvyšší soutěži potřetí za sebou a prvoligová premiéra jihlavského kouče Ivana Kopeckého tak dopadla nezdarem.

Trenér Karviné Jozef Weber.

I když to tak zprvu nevypadalo, z premiéry Karviné a Jihlavy se především v první půli vyklubala zajímavá partie. Úvodní platonická převaha Vysočiny vyzněla do ztracena i proto, že Zoubele v 10. minutě technickým pokusem z velkého vápna těsně minul tyč.

Karviná se rozehrávala pomaleji. Ale v 15. minutě měl gól na noze po průniku Wágnera Štěpanovský, leč zblízka trefil gólmana Rakovana. Zápas pak hlavně ze strany domácích nabíral na obrátkách a v 33. minutě se dočkali vedoucího gólu, když faul na Kalabišku z penalty potrestal Šisler.

Jihlava se ale v Karviné sympaticky tlačila dopředu. Ve 40. minutě se vyznamenal gólman Berkovec, který s námahou vyškrábnul gólovou hlavičku Hronka z malého vápna. Vzápětí ale předvedl famózní zákrok na druhé straně i Rakovan, který po rychlé souhře Kalabišky s Wágnerem chytil skoro jasný gól Štěpanovskému.

Domácí měli druhou půli už pod kontrolou. A pomohl k tomu uklidňující druhý gól. Celou akci však založil nepřesnou rozehrávkou na vlastní polovině hřiště jihlavský Kryštůfek, míč postupně doputoval až do vápna k Panákovi, který ho ideálně nabil do zakončení Kalabiškovi a domácí od 57. minuty vedli 2:0.

Druhý gól už zjevně otupil hostující snahu a Jihlava už v závěrečné půlhodině nebyla nebezpečná. Karviná ji od svého loňského postupu porazila potřetí v řadě.

1. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Branky: 33. Šisler z pen., 57. Kalabiška. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Koval. ŽK: Štěpánek, Rakovan, Klíma (všichni Jihlava). Diváci: 3423.
Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Janečka, Šisler - Štepanovský, Panák (86. T. Weber), Kalabiška (88. Lingr) - Wágner. Trenér: J. Weber.
Jihlava: Rakovan - Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Rosa (65. Nový) - Štěpánek (69. Daníček), Zoubele - Fulnek (57. Klíma), Hronek, Ikaunieks - Dvořák. Trenér: Kopecký.