Rubriky:

1. liga

Statistika: Klokani si bod vyběhali, Plavšič potvrdil přezdívku

2. srpna 2017 12:13 - Praha

Vedro, teprve úvodní zápasy, fyzické výkony fotbalistů během 1. kola HET ligy ovšem měly patřičnou úroveň. Týmy i jednotlivci vykázali vysoká čísla naběhaných kilometrů, absolvovaných sprintů i dalších fitness údajů. V dobrém světle se ukázaly i posily – třeba sparťan Srdjan Plavšič, jemuž se říká Atomový mravenec. Ale ani jeho výkon Letenským na tři body nestačil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klokani si cennou remízu z derby na Spartě doslova vyběhali. Jen hráči Liberce totiž měli po výhře nad Zlínem v nohou víc metrů (118 456) než svěřenci kouče Martina Haška (118 078).

Velký podíl na porci naběhaných kilometrů vršovického výběru měli dva maratónci Dominik Mašek (12 423 metrů) s šestatřicetiletým Josefem Jindřiškem (12 135 metrů). V tabulce vytrvalců se před ně nikdo nedostal. Na straně Sparty se jim přiblížil pouze novic v letenském dresu Srdjan Plavšič, s 12 062 metry třetí nejběhavější hráč kola.

Posila z CZ Bělehrad se v premiéře předvedla také počtem odběhaných metrů ve sprintu. Plavšič, jemuž se vzhledem k jeho drobné postavě a zároveň výbušnosti přezdívá Atomový mravenec, jich měl na kontě celkem 405. Jen Bronislav Stáňa při svém debutu v barvách ostravského Baníku nasprintoval na půdě Zbrojovky Brno o 29 metrů víc.

Ačkoli Dukla toho při vysoké porážce na půdě Viktorie Plzeň naběhala téměř nejméně ze všech klubů, ve sprintu naopak vládla. Její hráči na západě Čech nasprintovali 1764 metrů, protože museli aktivně bránit viktoriány s 1650 nasprintovanými metry. Mezi největší sprintery úvodního víkendu se vklínila pouze Karviná, jejíž hráči naběhali 1677 metrů ve sprintu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..